Młodzi koszykarze MOSM Tychy zajęli 3. miejsce w V Memoriale Tadeusza Sajdy dla zawodników z rocznika 2006 i młodszych, który odbył się w Katowicach.

W ostatnim dniu po bardzo wyrównanym i trzymającym w napięciu do ostatnich sekund pojedynku tyszanie pokonali zespół gospodarzy - UKS 27 Katowice wynikiem 42:35, zapewniając sobie trzecie miejsce. Wcześniej przez pierwsze dwa turniejowe dni 6 zespołów rywalizowało ze sobą systemem "każdy z każdym", a oprócz wymienionych zespołów wzięły w nim udział Warsaw Basketball (6m.), Żak Żory (5m.), Basket Poznań oraz BKK Opava (Czechy). Właśnie te dwa ostatnie zespóły zagrały w finale i po emocjonującej końcówce minimalnie wygrał zespół z Poznania (29:28), zostając zwycięzcą całego turnieju.

W tyskim zespole na wyróżnienie zasłużyli Konrad Październy, wybrany do Pierwszej Piątki Gwiazd, Radek Waluscha - Najlepszy Zawodnik Zespołu, Janek Iżak - Druga Piątka Gwiazd oraz Błażej Damek - Największy Postęp. Wyróżnieni zawodnicy, oprócz medali i pamiątkowych koszulek turniejowych, otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Trenerem zespołu jest Jarosław Rakowski.