​W weekend w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Śląska 13-latków w pływaniu, w których wystartowało ponad 200 zawodników z kilkudziesięciu śląskich klubów. Grupa prowadzona przez trener Aleksandrę Radek wywalczyła 9 medali!

Wśród zawodników MOSM Tychy z rocznika 2004 - uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19, najlepiej spisał się Jakub Walter, który został Mistrzem Śląska na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym, a także zdobył srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym.

Bardzo dobrze popłynął również Kacper Wilusz, który dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium, rywalizując na 50 i 100 m stylem dowolnym.

Wśród dziewcząt srebrną medalistką Mistrzostw Śląska została Alicja Pinkowicz na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Bardzo emocjonujące były wyścigi sztafetowe, w których tyszanie zdobyli trzy brązowe medale. Sztafeta 4x200 m stylem dowolnym chłopców wywalczyła medal w składzie: Jakub Walter, Kacper Wilusz, Tymoteusz Mróz i Kamil Jaworski; w kolejnej medalowej sztafecie 4x50 m stylem dowolnym mix płynęli: Alicja Pinkowicz, Kacper Wilusz, Jakub Walter oraz Aleksandra Górska, a sztafeta 4x100 m stylem zmiennym wystartowała w składzie: Jakub Walter, Wojciech Łakota, Kacper Wilusz i Tymoteusz Mróz.