Znakomicie spisali się uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 (zawodnicy MOSM Tychy) podczas finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej woj. śląskiego w pływaniu drużynowym. W zawodach wzięło udział 18 zespołów.

Złoty medal wywalczyła drużyna chłopców, zwyciężając z dużą przewagą z Siemianowicami i Gliwicami. Indywidualnie medale zdobywali: złoty - Jakub Walter (50 m st. grzbiet), srebrny - Eryk Termin (50 m st. grzbiet), brązowe - Kacper Wilusz (50 m st. dow.), Aleksander Ławniczak (50 m st. klas.) i Jakub Łuczak (50 m st. mot.). Także tyszka sztafeta 8x50 m okazała się najlepsza: Kacper Kajdewicz, Piotr Kulak, Aleksander Ławniczak, Eryk Termin, Jakub Walter, Kacper Wilusz, Wojciech Łakota i Jakub Łuczak.

Historyczny sukces odniosły również dziewczęta, zajmując drugie miejsce w województwie. Przegrały tylko z Chorzowem, a wygrały z Gliwicami, które również uplasowały się na podium. Medale wśród dziewcząt wywalczyły: złoty - Alicja Pinkowicz (50 m st. grzbiet, 12-13 lat), brązowe - Julia Volkert (50 m st. dow.) i Dominika Górny (50 m st. grzbiet, 11-lat i młodsi). Sztafeta 8x50 m st. dowolnym zdobyła srebrny medal: Nikola Erkier, Wiktoria Nowak, Dominika Górny, Martyna Muster, Aleksandra Górska, Liwia Termin, Julia Volkert i Alicja Pinkowicz.

Trenerami drużyny dziewcząt i chłopców są Aleksandra Radek i Rafał Majcherczyk.