W finałach mistrzostw Śląska w mini siatkówce dziewcząt MOSM Tychy reprezentowały dwie drużyny "czwórek" - zespół Krzysztofa Pałki jako MOSM Tyskiej Akademii Siatkówki oraz Jacka Barana - uczennice klasy sportowej SP 19.

Zawodniczki K. Pałki weszły do finałowej czwórki. W półfinale pokonały drużynę MKS Zawiercie 2:1, ale w finale musiały uznać wyższość zawodniczek z Bytomia. Dziewczęta z SP 19 zajęły ostatecznie VI miejsce.

Tytuł wicemistrzyń Śląska dał MOSM TAS awans do Finału Mistrzostw Polski Kinder+Sport w Zabrzu. Drużyna grała w składzie: Magda Stambrowska, Maja Fronczek, Iga Szczupłakiewicz, Sandra Kurczyna, Martyna Frączek.

Przy okazji warto dodać, iż uczennice klas sportowych Gimnazjum nr 3 w Tychach zostały powołane do reprezentacji Regionu Zachód Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na mistrzostwa Polski: Joanna Hanusik, Magda Stambrowska, Emilia Neterowicz, Maria Hanusik i Maja Chwałek. Ich trenerami są Irena Pałka, Krzysztof Pałka i Jan Pisarzowski.

źródło: LS / "Twoje Tychy"