MOSM TychyAkademia Piłki Nożnej GKS Tychy wspólnie z Miastem Tychy, MOSiR Tychy oraz Szkołami ogłasza nabór do klas piłkarskich na poziomie gimnazjalnym (rocznik 1999) oraz na poziomie ponadgimnazjalnym (rocznik 1996) w następujących placówkach:

Warunkiem przyjęcia do klasy sportowej specjalność piłka nożna Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy jest udział w testach sprawności fizycznej przeprowadzonych przez trenerów piłki nożnej. Testy sprawnościowe odbędą się na obiektach sportowych MOSiR przy ul. Andersa 22 w Tychach w następujących terminach:
30.05.2012 środa godz. 9.00 – test sprawności piłkarskiej.
Kandydaci do liceum:
5.2012 wtorek godz. 12.00 – test sprawnościowy.
30.05.2012 środa godz. 12.00 – test sprawności piłkarskiej.

Zawodnicy prowadzeni będą zarówno w szkole, jak i akademii przez tego samego trenera, co pozwoli na lepszą pracę sportową, jak również na pomoc i kontrolowanie wyników w nauce.

RuMi
~ 55-lecie kobiecej piłki ręcznej w Tychach - ZJAZD! ~

MOSM TychyZ przyjemnością informujemy, że w dniach 14-15 września 2012 r. odbędzie się zjazd piłkarek ręcznych z okazji 55-lecia istnienia kobiecej sekcji piłki ręcznej w Tychach.

Informacje dotyczące spotkania znajdują się >>TUTAJ<< (MOSM TYCHY - Piłka ręczna).

Serdecznie zapraszamy!!!

SL
~ Trzy medale Dawida Dziedzica ~

MOSM TychyTyscy pływacy przywieźli medale z dwóch imprez mistrzowskiej rangi. Wysoką formę potwierdził Dawid Dziedzic, zdobywca trzech medali.

Najpierw w Radlinie rozegrano mistrzostwa Śląska juniorów. Startowało ponad 400 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych - od 14 do 18 lat. Swój pierwszy medal w mistrzostwach Śląska wywalczył 14-latek Karol Kłosowski - srebro na 50 m st. klasycznym, z kolei 15-latka Natalia Jabłońska sięgnęła po dwa medale - srebro na 800 m st. dowolnym oraz brąz na 200 m dow. Po brązowy medal wśród 14-latków sięgnęła także sztafeta MOSM 4x100 m st. dow. w składzie: Kinga Betleja, Weronika Dziewońska, Patrycja Kowalska i Weronika Klimza.

- Staramy się odbudować pływanie w "gimnazjalnych" kategoriach wiekowych, bo ostatnio nie mieliśmy tutaj znaczących sukcesów - powiedziała trener Aleksandra Radek. - Jak widać i w tych rocznikach mamy teraz utalentowaną grupę, która przebija się do krajowej czołówki. Do nich dołączą niebawem młodsi, bo nasi 12, 13-latkowie także przywieźli medale z Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Śląska.

Tutaj również wzięło udział ponad 400 zawodników z 30 klubów. Znakomicie spisał się Dawid Dziedzic, zdobywca trzech medali: dwa złote na 100 i 200 m st. klas. i srebro na 100 m st. mot.

Leszek Sobieraj / Twoje Tychy
~ Kolejny sukces hokeistów - tym razem wicemistrzostwo! ~

MOSM TychyHokeiści MOSM Tychy zostali wicemistrzami Polski juniorów! W finałach, które były rozgrywane w Toruniu, tyszanie musieli uznać wyższość tylko gospodarzy - Sokołów Toruń, z którymi przegrali w finale 2:6.

W drodze po srebro drużyna prowadzona przez trenera Janusza Kwiatkowskiego wygrała ze Stoczniowcem Gdańsk 5:1, Podhalem Nowy Targ 3:1, a w półfinale z Unią Oświęcim 5:3. Dodajmy, że drużynę wzmocniło kilku młodych zawodników GKS Tychy, a jeden z nich - Bartosz Ciura - został wybrany najlepszym obrońcą turnieju.

Tym samym w tym mizernym dla tyskiego hokeja w seniorskim wydaniu sezonie, sukcesy odnoszą nasze drużyny młodzieżowe. Po mistrzostwie Polski, które przed tygodniem zdobyły żaki starsze MOSM, teraz najstarsi juniorzy zdobyli srebro. Gratulujemy!

RuMi
~ Hokeiści MOSM Tychy mistrzami Polski! ~

MOSM TychyW Jastrzębiu rozegrano Międzywojewódzki Turniej Hokeja na Lodzie żaków starszych. Znakomicie spisała się drużyna MOSM Tychy Tyskie Lwy, która w finale pokonała gospodarzy 6:2 i zdobyła mistrzostwo Polski!

To największy sukces tyskiego hokeja młodzieżowego. Po bardzo dobrym sezonie zasadniczym, drużyna Dariusza Garbocza i Krzysztofa Majkowskiego znalazła się w gronie ośmiu najlepszych drużyn z całej Polski. Województwo śląskie reprezentowały cztery ekipy - MOSM Tyskie Lwy, JKH GKS Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec i UKS MOSM Bytom, z okręgu małopolsko-podkarpackiego przyjechała Unia Oświęcim i MMKS Podhale Nowy Targ, a z okręgu kujawsko-pomorskiego - MKS Sokoły Toruń i Energa Stoczniowiec Gdańsk.

W rozgrywkach grupowych pierwsze lokaty zajęli gospodarze - JKH GKS Jastrzębie oraz MOSM Tyskie Lwy. Obie ekipy spotkały się w finale, w którym górą byli tyszanie! Mecz zakończył sie wygraną MOSM Tychy 6:2.