- wyjazdy wakacyjne na obozy,

ZAPRASZAMY !

Świeże wiadomości z frontu...
~ Nowa drużyna piłkarska z rocznika 2002 ~

MOSM TychyPodział grup rocznika 2002 w wyniku przeprowadzonych testów, obserwacji zawodników i konsultacji trenerskich.

Poniżej wymienieni zawodnicy zostali zakwalifikowani do drużyny piłkarskiej rocznika 2002 MOSM Tychy, której trener będzie Bartłomiej Cieślak.

KWIATKOWSKI MARCIN

Prosimy rodziców każdego zawodnika o potwierdzenie trenerowi koordynatorowi, czy wyraża gotowość do dalszych treningów w nowym klubie.

Mogą nastąpić jeszcze jakieś korekty w składach (zależą od gotowości podjęcia treningów przez każdego zawodnika).

Zajęcia treningowe rozpoczną się na początku sierpnia, informacja zostanie podana na stronie oraz zostaną wysłane SMSy.

Od 20 do 29 sierpnia organizowany jest obóz sportowy w Trzebnicy. Szczegóły na stronie www.krspioniertychy.futbolowo.pl Prosimy o informację (trenera koordynatora) kto może jechać. Będzie to świetna okazja dla zawodników do poznania się, integracji, zabawy i wspólnej pracy.

~ Karolina Naja jedzie na igrzyska! ~

MOSM TychyPodczas rozegranych w Zagrzebiu kajakarskich mistrzostw Europy, tyszanka Karolina Naja zdobyła dwa medale. Ważniejsza jest jednak informacja, iż wychowanka MOSM Tychy pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Londynu! Ma tam wystartować w dwóch konkurencjach.

- Taką informację otrzymaliśmy i trudno wprost opisać, jacy jesteśmy szczęśliwi, gdyby Karolina rzeczywiście znalazła się w ekipie olimpijskiej - mówią pierwsi trenerzy Karoliny - Sylwia i Marek Stanny. – Nie udało się jej zakwalifikować w Poznaniu miesiąc temu. To był po prostu pech. Panowało wówczas przenikliwe zimno, wiał mocny wiatr, kajaki wręcz zatrzymywały się w miejscu i zalewała je woda. Karolina była o krok od zakwalifikowania się, ale na ostatnich metrach na torze, na którym płynęła, fala była tak mocna, że kajak wręcz stawał w miejscu. Na dodatek zaczął się kołysać i Karolina zamiast dać z siebie wszystko, musiała skupić się na tym, by utrzymać się na wodzie. Płakała ze złości, ale co było robić...

Teraz jednak Międzynarodowa Federacja Kajakowa przyznała Polsce dodatkowe miejsce - jak się okazało, zwolnili je Węgrzy, a nasza kobieca ekipa była pierwsza na liście rezerwowej. Polskie olimpijki wystartują w Londynie w K-2 na 500 m, K-1 na 200 m, K-1 na 500 m oraz K-4 na 500 m. Tyska kajakarka ma startować w czwórce oraz w dwójce lub jedynce.

22-letnia wychowanka MOSM Tychy (obecnie pływa w barwach AZS AWF w Gorzowie i tam studiuje) wzięła udział w mistrzostwach Europy seniorów w Zagrzebiu i razem z Beatą Mikołajczyk z Bydgoszczy płynęły w konkurencji K-2 na 1 000 i 500 m. Znakomicie spisały się podczas finału na 1 000 m - prowadziły od startu do mety i pokonały Węgierki o ponad półtorej sekundy. Po raz drugi Polki stanęły na podium w K-2 na 500 m, zdobywając brązowy medal.

Leszek Sobieraj / tychy.pl
~ Brązowy medal piłkarek ręcznych! ~

MOSM TychyW rozegranym w Dźwirzynie finale Pucharu ZPRP szczypiornistki MOSM Tychy z rocznika 1999 zajęły ostatecznie trzecie miejsce i zdobyły brązowy medale mistrzostw Polski!

O wynikach meczów grupowanych i ćwierćfinału informowaliśmy już wcześniej. W piątkowym półfinale podopieczne Krzysztofa Willema i Agnieszki Żogały-Jeglińskiej przegrały z UKS Varsovia Warszawa 20:23, ale w sobotę w pojedynku o trzecie miejsce rozbiły UKS PR Ruch Chorzów aż 29:21!

Złoty medal zdobyły pogromczynie tyszanek, czyli zawodniczki Varsovii, które w finale wygrały z MTS Kwidzyn 29:27.

Dodajmy, że Michalina Sawczyk została wybrana do najlepszej siódemki turnieju, a Agnieszka Zioła została wyróżniona w tyskim zespole. Pozostałe brązowe medalistki to: Wiktoria Poś, Weronika Poś, Natalia Kasińska, Sandra Kokot, Marta Kokowska, Klaudia Wilczyńska, Karolina Kawalec, Wiktoria Cyganik (wszystkie SP 7 Tychy), Wiktoria Bieluń, Wiktoria Kosmowska, Sylwia Szołtysek, Natalia Jastrzębska, Marta Matuszewska i Aleksandra Lisicka (wszystkie SP 35 Tychy). Trenerzy: Krzysztof Willem i Agnieszka Żogała-Jeglińska.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!

RuMi
~ Tyszanki w czwórce najlepszych zespołów w Polsce ~

MOSM TychyW odbywającym się w nadmorskim Dźwirzynie finale Pucharu ZPRP w piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 1999) rewelacyjnie spisują się zawodniczki MOSM Tychy prowadzone przez trenerów Krzysztofa Willema i Agnieszkę Żogałę-Jeglińską.

W grupie eliminacyjnej tyszanki odniosły cztery zwycięstwa - z Legnicą 22:16, Olimpem Grodków 24:17, Ochotą Warszawa 22:10 oraz z MTS Kwidzyn 19:6. W czwartkowym (21.06) ćwierćfinale, po zaciętym meczu, pokonały bardzo dobry zespół z Jeleniej Góry 23:22 i tym sposobem weszły do strefy medalowej.

Ewentualne zwycięstwo w dzisiejszym meczu półfinałowym z Varsovią Warszawa daje możliwość walki o tytuł mistrzyń Polski. W drugim półfinale zagrają MTS Kwidzyn i Ruch Chorzów. Wszystko rozstrzygnie się w sobotę, 23 czerwca w godzinach popołudniowych.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

RuMi
~ Prezydent pogratulował młodym hokeistom ~

MOSM TychyWe wtorek, 19 czerwca w Paprocanach odbyło się spotkanie młodych hokeistów MOSM Tychy z Prezydentem Miasta Tychy Andrzejem Dziubą. Okoliczności były bardzo miłe, bowiem dwa tyskie zespoły mogą się pochwalić medalami mistrzostw Polski.

Marzec był niezwykle udanym miesiącem dla tyskiego hokeja młodzieżowego. W pierwszej kolejności ogromny sukces stał się udziałem żaków starszych, którzy zwyciężyli w Turnieju Międzywojewódzkim i sięgnęli po mistrzostwo Polski. Kilka dni później drużyna grająca w Centralnej Lidze Juniorów zdobyła tytuł wicemistrzowski.

- Ogromnie cieszę się i gratuluję wielkich sukcesów. W Tychach mocno stawiamy na sport i wszyscy trzymamy kciuki za naszych hokeistów. Mam nadzieję, że za parę lat będziecie stanowić o sile GKS Tychy - mówił prezydent Andrzej Dziuba, który razem z dyrektorem MOSiR Marcinem Staniczkiem wręczył każdemu zawodnikowi pamiątkowy krążek. Wyróżnieni zostali również trenerzy drużyn - Janusz Kwiatkowski (juniorzy) oraz Dariusz Garbocz i Krzysztof Majkowski (żaki starsze).

Spotkanie odbyło się dzięki życzliwości Przystani "Zremb", a sukces młodych mistrzów jeszcze bardziej osłodziła Cukiernia "Fabian".