ZAPRASZAMY !

Świeże wiadomości z frontu...
~ Gala Echa - Sportowiec Roku i Człowiek Roku wybrani ~

W środę, 11 czerwca w stylowych wnętrzach Muzeum Miejskiego i Tyskiego Browarium podsumowaliśmy 12. edycję plebiscytów Echa: Sportowiec Roku i Człowiek Roku.

Sportowcem Roku głosami czytelników została Sonia Głomb - zawodniczka UKS Maraton-Korzeniowski.pl Bieruń - wicemistrzyni Polski młodzików w chodzie na dystansie 3 km. Do tego sukcesu doszła po niespełna roku treningu. Jej trenerem jest Waldemar Małecki.

Człowiekiem Roku został Mateusz Krzyżowski - 15-letni tyszanin. Mateusz jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Od 2009 r. jest organistą w swojej parafii w Wartogłowcu – jednym z najmłodszych w Polsce. W latach 2010-2013 był stypendystą Prezydenta Miasta Tychy ,,TYSKIE ORŁY” w dziedzinie kultury i sztuki. Od 2009 r. korzysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Zdolnych z siedzibą w Warszawie.

Ponadto czytelnicy wybrali Organizację Roku (Folkowianie - zespół folklorystyczno-integracyjny, działający przy Środowiskowych Domach Samopomocy w Pszczynie i Grzawie.

Czytelnicy wybrali też Trenerów Roku. Zostali nimi: Ryszard Dziopa – boks, MOSM Tychy oraz Sylwia i Marek Stanny – kajakarstwo, MOSM Tychy.

Ogromne gratulacje dla naszych trenerów!

MOSM Tychy

tygodnikecho.pl
~ Podwójny sukces pod siatką ~

MOSM TychyNajmłodsze zawodniczki MOSM Tychy odniosły podwójny sukces, zdobywając mistrzostwo Śląska w rywalizacji klubów i zespołów szkolnych i awansując do finałów mistrzostw Polski.

Tyszanki wywalczyły złoto mistrzostw Śląska w minisiatkówce w kategorii "czwórek", awansując do finałów MP o Puchar Kinder+Sport, które odbędą się w Drzonkowie. Swoją wysoką formę potwierdziły także w dwóch turniejach - wygrały międzynarodowej zawody w Berlinie oraz Ogólnopolski Turniej Esperanto Cup w Warszawie.

Jako uczennice klasy sportowej SP 19, dziewczyny wywalczyły drugi tytuł mistrzyń Śląska, tym razem w rywalizacji zespołow szkolnych i awansowały do Finału Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych w Głuchołazach. Zespół prowadzi Irena Pałka, a gra on w składzie: Wiktoria Bąk, Paulina Bogacka, Maja Chwałek, Maria Hanusik, Leszczyńska Klaudia, Maria Okoń, Agnieszka Kamieniec, Dagmara Mateusiak, Kamila Włodek, Nikola Zubrzycka, Julianna Janusz, Julia Woźny.

W kategorii "dwójki" zawodniczki MOSM Tychy sięgnęły po wicemistrzostwo Śląska i także awansowały do MP w Drzonkowie. Grają: Oliwia Będkowska, Joanna Hanusik, Emilia Netorowicz, a trenerem jest Krzysztof Pałka

LS / Twoje Tychy
~ 16 razy podium w pływackich mistrzostwach ~

MOSM TychyZnakomicie spisali się w Mistrzostwach Śląska w pływaniu zawodnicy MOSM Tychy z roczników 2002 i 2003.

Starsi, pod okiem trenerów Justyny Andrzejewskiej, Aleksandry Radek i Rafała Majcherczyka, wywalczylii 13 medali. Najlepszym okazał się Mateusz Litewczuk, który w każdym starcie zdobywał medale: złoty na 50 m st. mot. oraz 3 srebrne medale 100 i 200 m st. klas. i 100 m st. zm. Rówieśniczka Mateusza - Agata Matlak zdobyła srebrny medal na bardzo trudnym dystansie 800 m st. dow.

Wśród zawodników z rocznika 2001 medale zdobyli: Radosław Gęgotek - srebro na 50 m st. mot. i brązowy na 100 m st. dow., Krzysztof Szubert - srebrny na 100 m st. mot. i brąz na 100 m st. zm. Brązowe medale zdobyli Tymoteusz Kowol - 100 m st. klas. i Michalina Augustyniak - 200 m st. zm. Bezkonkurencyjne okazały się sztafety chłopców - 2 złote medale na dystansach 4x50 m st. dow.: Gęgotek, Szubert, Pawlik, Hencer i 4x50 m st. zm.: Gęgotek, Szubert, Kowol, Hecner.

W mistrzostwach Śląska startowały także dzieci z rocznika 2003 pod kierunkiem Barbary Lewandowskiej, Justyny Andrzejewskiej i Rafała Majcherczyka. Dwa srebrne medale zdobył Michał Sobierajski na 50 m i 100 m st. dow. Także w tym roczniku sztafeta chłopców okazała się najlepsza, zdobywając złoty medal na dystansie 4x50 m st. dow.: Daniel Giel, Michał Sobierajski, Kacper Komorowski i Przemysław Myszor.

~ Mali wojownicy na matach ~

MOSM TychyW hali MOSiR rozegrano Ogólnopolski Turniej Młodzików w zapasach. W zawodach wystartowało 101 zawodników z 16 klubów.

Niestety, zawodnikom MOSM Tychy nie udało się tym razem awansować do finału. Wystartowało dziewięciu naszych zawodników, z których dwie walki wygrał Krzysztof Piec, a po jednej - Józef Surdel, Jakub Kozyra i Jakub Krzysztoszek.

Podczas zawodów zaprezentowało się także dwóch najmłodszych zawodników MOSM. Kibice, trenerzy, zawodnicy i działacze oklaskiwali 7-latków - Michała Kściuszyka i Jakuba Prędkiego, którzy dali pokaz zapaśniczych technik.

~ Piłkarki ręczne MOSM Tychy mistrzyniami Polski! ~

MOSM TychyW Dźwirzynie rozegrano turniej finałowy Pucharu Związku Piłki Ręcznej młodziczek. W tej centralnej imprezie, rangi mistrzostw Polski, wystąpiło 16 najlepszych drużyn klubowych w kraju, w tym MOSM Tychy.

Tyszanki okazały się bezkonkurencyjne i pokonując wszystkie rywalki zdobyły mistrzostwo! Oto wyniki fazy grupowej: 24:20 z MKS PM Tarnów, 23:18 z MKS Karczew, 33:10 z UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie. W ćwierćfinale MOSM wygrał 27:17 z SKS Kusym Kraków, a w półfinale  - 25:16 z Koroną Handball Kielce. W finale podopieczne podopieczne Krzysztofa Willema i Agnieszki Żogały-Jeglińskiej zwyciężyły 23-14 MTS Kwidzyn. Do najlepszej siódemki mistrzostw wybrano Agnieszkę Zioła, a wyróżnienie otrzymała Klaudia Wilczyńska.

MOSM Tychy

Drużyna młodziczek rocznik 1999 MOSM Tychy to uczennice II klasy sportowej w Gimnazjum nr 3 w Tychach. Zespół zagrał w składzie: kapitan Agnieszka Zioła, bramkarki: Adrianna Mazurczyk, Natalia Kasińska i Sandra Kokot, oraz: Wiktoria Poś, Weronika Poś, Klaudia Wilczyńska, Michalina Sawczyk, Sylwia Szołtysek, Aleksandra Lisicka, Wiktoria Bieluń, Wiktoria Kosmowska, Wiktoria Cyganik, Wiktoria Koska, Karolina Kawalec i Iwona Szyroki.

Dziewczyny - gratulacje! Jesteście wielkie!