- wyjazdy wakacyjne na obozy,

ZAPRASZAMY !

Świeże wiadomości z frontu...
~ Kolejne sukcesy Balcerzaka ~

MOSM TychyStartujący w reprezentacji Polski Daniel Balcerzak (57 kg) z MOSM Tychy wygrał prestiżowy turniej w Usti nad Łabą. W półfinale pokonał zawodnika z Mołdawii, a w finale reprezentanta Czech.

Inny podopieczny trenera Ryszarda Dziopy - Kamil Bugajski, zwyciężył w międzywojewódzkich mistrzostwach i zapewnił sobie brązowy medal mistrzostw Polski.

Wcześniej Balcerzak wygrał międzynarodowy turniej bokserski w Świdnicy, pokonując w finale zawodnika Wisły Kraków Flądera. Daniel Balcerzak - srebrny medalista tegorocznej Olimpiady Młodzieży, został również uznany za najlepszego technika zawodów.

Leszek Sobieraj / Twoje Tychy
~ MOSM w kajakowym rankingu ~

MOSM TychyŚląski Związek Kajakowy dokonał podsumowania osiągnięć klubów za lata 2009-2012. Punktowano rywalizację kajakarzy i dokonania w kajak-polo.

Kajakarze MOSM Tychy zajęli w województwie drugie miejsce za UKS Olimpijczyk Nowe Chechło, z tym że tyszanie wyraźnie zdystansowali rywali w konkurencjach kajakowych. W tym roku MOSM zgromadził 144 pkt (plus 11 za kajak-polo), UKS Olimpijczyk - 120 (56 za kajak-polo).

Jednak w podsumowaniu czterech lat wygrał UKS Olimpijczyk - 428 pkt przed MOSM Tychy - 423. Brąz zdobył UKS Set Kaniów. Sklasyfikowano dziewięć klubów.

RuMi
~ Zapaśniczki MOSM z medalami MP ~

MOSM TychyNa Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach, reprezentujące MOSM Tychy Marzena Horoszko i Anna Szlązak, znalazły się w jednej kategorii wagowej. Miały zmierzyć się ze sobą już w pierwszej walce, ale postanowiły zrezygnować z tego "siostrobójczego" pojedynku i zagrać w marynarza, która ma... odpaść.

Cały artykuł można przeczytać w gazecie "Twoje Tychy" - kliknij TUTAJ.

~ Gry jubileuszowe ~

MOSM TychyW dwudniowym świętowaniu jubileuszu 55-lecia kobiecej piłki ręczne w Tychach wzięło udział około 160 osób. Spotkało się kilka pokoleń zawodniczek i trenerów, byli także przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Ręcznej oraz Wojewódzkiej Federacji Sportu.

Po artykuł zamieszczony we wtorkowym (18 września) wydaniu "Twoich Tychów" zapraszamy TUTAJ.

~ Turniej pokoleń na 55-lecie damskiej piłki ręcznej w Tychach! ~

MOSM TychyW tym roku przypada 55-lecie działalności w Tychach kobiecej sekcji piłki ręcznej. Jubileusz ten jest okazją do spotkania pokoleń tyskich "szczypiornistek" i rozegrania wyjątkowego turnieju.

- W piątek, 14 września spotykamy się w restauracji na uroczystej kolacji, a w sobotę zapraszamy wszystkich na Turniej Międzyrocznikowy, który rozegrany zostanie w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego - mówi jedna z organizatorek spotkania, była zawodniczka MOSM i Fasamy Tychy Kinga Religa. - Dziś trudno mi jednak powiedzieć, ile zespołów wystartuje i jakie będą składy. Na pewno jednak zawody te staną się okazją do spotkania z byłymi zawodniczkami i obecnymi, bo podczas imprezy przewidziany jest mecz pokazowy dziewcząt obecnie trenujących w MOSM.

Jak się okazuje, odzew na zaproszenie do udziału w jubileuszowym spotkaniu i turnieju przeszedł oczekiwania organizatorów. Weźmie w nim udział około 160 zawodniczek i trenerów, w tym kilka osób z zagranicy.

- Z niektórymi zawodniczkami nie widzieliśmy się od czasów zakończenia gry w MOSM, choć część z nich mieszka w Tychach - dodaje Kinga Religa. - To spotkanie jest nie tylko imprezą towarzyską. Z uwagi na turniej, już od jakiegoś czasu spotykamy się na treningach, bo przecież nie można tak po prostu, po kilkunastu czy dwudziestu kilku latach, wyjść na parkiet i grać. Myślę, że to będzie wielka frajda znów mieć okazję zagrać - trochę na poważnie, trochę na wesoło - zwłaszcza w tyskiej hali, przed tyską widownią, rodzinami, znajomymi... Za naszych czasów takiej możliwości nie było, bo nie mieliśmy w Tychach hali i wszystkie mecze trzeba było rozgrywać w innych miastach.

Turniej Międzyrocznikowy tyskich piłkarek ręcznych rozpocznie się w sobotę, 15 września o godzinie 14.00. Zapraszamy!