- wyjazdy wakacyjne na obozy,

ZAPRASZAMY !

Świeże wiadomości z frontu...
~ Piłkarki ręczne MOSM Tychy mistrzyniami Polski! ~

MOSM TychyW Dźwirzynie rozegrano turniej finałowy Pucharu Związku Piłki Ręcznej młodziczek. W tej centralnej imprezie, rangi mistrzostw Polski, wystąpiło 16 najlepszych drużyn klubowych w kraju, w tym MOSM Tychy.

Tyszanki okazały się bezkonkurencyjne i pokonując wszystkie rywalki zdobyły mistrzostwo! Oto wyniki fazy grupowej: 24:20 z MKS PM Tarnów, 23:18 z MKS Karczew, 33:10 z UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie. W ćwierćfinale MOSM wygrał 27:17 z SKS Kusym Kraków, a w półfinale  - 25:16 z Koroną Handball Kielce. W finale podopieczne podopieczne Krzysztofa Willema i Agnieszki Żogały-Jeglińskiej zwyciężyły 23-14 MTS Kwidzyn. Do najlepszej siódemki mistrzostw wybrano Agnieszkę Zioła, a wyróżnienie otrzymała Klaudia Wilczyńska.

MOSM Tychy

Drużyna młodziczek rocznik 1999 MOSM Tychy to uczennice II klasy sportowej w Gimnazjum nr 3 w Tychach. Zespół zagrał w składzie: kapitan Agnieszka Zioła, bramkarki: Adrianna Mazurczyk, Natalia Kasińska i Sandra Kokot, oraz: Wiktoria Poś, Weronika Poś, Klaudia Wilczyńska, Michalina Sawczyk, Sylwia Szołtysek, Aleksandra Lisicka, Wiktoria Bieluń, Wiktoria Kosmowska, Wiktoria Cyganik, Wiktoria Koska, Karolina Kawalec i Iwona Szyroki.

Dziewczyny - gratulacje! Jesteście wielkie!

KW
~ Srebro Magdy Stanny! ~

MOSM TychyMagda Stanny zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski seniorów, które w dniach 31 maja - 1 czerwca odbyły się w Poznaniu!

Tyszanka wywalczyła medal w C1 na 200 m, uzyskując czas 53.721. Złoto zdobyła Dorota Kozakiewicz (51.961), a brąz Dorota Borowska (54.221).

MOSM Tychy

Magda Stanny (z lewej) na podium MP Seniorów!

Podczas tych samych mistrzostw Magda Stanny wraz z Laurą Dworniczok zajęły drugie miejsce w C2 na 500 m z czasem 2.22.924.

RuMi
~ Awans piłkarek ręcznych do II ligi! ~

MOSM TychyPiłkarki ręczne MOSM Tychy wygrały niedzielny turniej finałowy śląskiej III regionalnej ligi kobiet i wywalczyły awans do II ligi.

Finałowy turniej rozgrywany był w Hali Sportowej Tychy, a gospodynie nie były zbyt gościnne dla rywalek. Na rozpoczęcie zawodów tyszanki po kapitalnym meczu pokonały TS Stal Śrubiarnia Żywiec 48:24.

W drugim pojedynku turnieju UKS Start Pietrowice Wielkie pokonał rywalki MOSM z inauguracji 30:23. Oznaczało to, że awans wywalczy zespół, który wygra trzeci pojedynek. Także w nim tyszanki zagrały bardzo dobrze i w pełni zasłużenie wygrały. Dzięki zwycięstwu 33:22 MOSM Tychy zajął pierwsze miejsce w turnieju finałowym i wywalczył awans do II ligi kobiet.

W turnieju finałowym wystąpiły: Adrianna Mazurczyk, Natalia Kasińska, Sandra Kokot, Zuzanna Mikosz, Zuzanna Bocheńska, Agnieszka Zioła, Wiktoria Poś, Weronika Poś, Klaudia Wilczyńska, Sylwia Szołtysek, Michalina Sawczyk, Aleksandra Lisicka, Wiktoria Cyganik, Wiktoria Kosmowska, Wiktoria Bieluń, Wiktoria Koska, Karolina Kawalec i Iwona Szyroki.

We wcześniejszych meczach uczestniczyły również: Kamila Kuczera, Anna Żelazko, Natalia Kulczyńska, Jolanta Gajda, Aleksandra Zwierzchowska, Magdalena Gryc, Dominika Gretka, Kornelia Kaleta i Julia Batkowska.

Trenerzy: Krzysztof Willem i Jerzy Ciałoń.

21 czerwca 2014 r. na zakończenie sezonu rozegrany zostanie w Tychach Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dzieci rocznik 2002 i 2003 z okazji jubileuszu 35-lecia Szkoły Podstawowej nr 35 w Tychach. Pod koniec turnieju odbędzie się gala mistrzyń, na której udekorowane zostaną medalami nasze zespoły: mistrzynie Śląska – juniorki młodsze, młodziczki młodsze i III liga, wicemistrzynie Śląska – młodziczki i dziewczęta oraz brązowe medalistki mistrzostw Śląska – dziewczęta młodsze. W rozgrywkach szkolnych dziewczęta z klasy sportowej o profilu piłki ręcznej SP 7 zdobyły wicemistrzostwo Śląska Szkół Podstawowych i brązowy medal w wojewódzkim finale akcji ZPRwP i PGNiG „Szczypiorniak na Orlikach”. Dodając do tych zdobyczy V miejsce tyskich oldbojek (+33) w mistrzostwach Polski Masters będziemy mieli pełny obraz kolejnego znakomitego sezonu tyskich piłkarek ręcznych.

6-12 lipca w Jeleniej Górze odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie w składzie reprezentacji Śląska w piłce ręcznej wystąpi aż 8 zawodniczek MOSM Tychy!

tyskiflesz.pl i KW
~ Finał na jubileusz ~

MOSM Tychy1 czerwca piłkarki ręczne MOSM Tychy przystąpią do rywalizacji o II ligę. W Tychach rozegrany zostanie turniej finałowy śląskiej III regionalnej ligi kobiet.

Mecze rozegrane zostaną w hali przy al. Piłsudskiego. O godz. 15 MOSM Tychy zmierzy się ze Stalą Śubarnia Żywiec, a o godz. 16.30 zagrają Start Pietrowice Wielkie ze Stalą Żywiec, a o godz. 18 MOSM Tychy spotka się ze Startem Pietrowice.

Wyniki turnieju finałowego zaliczane będą do ogólnej tabeli, włącznie z wynikami fazy zasadniczej rozgrywek. Po rundzie zasadniczej MOSM Tychy prowadzi z dorobkiem 6 pkt. Warto dodać, iż tyski turniej organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.

LS / Twoje Tychy
~ Medale kajakarzy MOSM Tychy ~

MOSM TychyKajakarze MOSM Tychy wzięli udział w 30. Długodystansowych Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostały w Lubniewicach. Tyszanie zdobyli cztery medale, a na najwyższych stopniu podium stanęła Magda Stanny.

Jako pierwszy medal podczas zawodów w Lubniewicach zdobył Grzegorz Bryński (C1 juniorów). Zawodnik, z powodu powołania do kadry juniorów, nie startował w niedawno rozgrywanych Mistrzostwach Śląska. Jednak podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski pokazał swoją wysoką dyspozycję.

W równie wysokiej formie znajduje się Magda Stanny. Tyszanka zdobyła złoty medal podczas mistrzostw Śląska, wygrała Ogólnopolską Konsultację Seniorów w Wałczu, a podczas zawodów w Lubniewicach stanęła na najwyższym stopniu podium na długim dystansie.

Srebrne medale zdobyły też dwie inne zawodniczki. Laura Dworniczok (C1 juniorek) oraz Anna Mielnik (K1 dzieci) pokazały się z dobrej strony, a do złota zabrakło im niewiele. Tuż za podium zawody zakończyli Paweł Kmiecik i Mikołaj Sochacki (C2 młodzicy), a szósta była Katarzyna Królak (K1 juniorki młodsze).

W rozegranych przed tygodniem Mistrzostwach Śląska po złote medale sięgnęła Magda Stanny oraz Mikołaj Sochacki, a wicemistrzami zostali Paweł Kmiecik i Anna Mielnik. Trzecie miejsca wywalczyli Magdalena Szczepanek i Sebastian Miernik.