- wyjazdy wakacyjne na obozy,

ZAPRASZAMY !

Świeże wiadomości z frontu...
~ 55-LECIE KOBIECEJ PIŁKI RĘCZNEJ - ZJAZD! ~

MOSM TychyZ przyjemnością informujemy, że w dniach 14-15 września 2012 r. odbędzie się zjazd piłkarek ręcznych z okazji 55-lecia istnienia kobiecej sekcji piłki ręcznej w Tychach.

Informacje dotyczące spotkania znajdują się >>TUTAJ<< (MOSM TYCHY - Piłka ręczna).

Serdecznie zapraszamy!!!

SL
~ Zadecydowała jedna bramka ~

MOSM TychyW rozegranym we wtorek, 20 grudnia meczu śląskiej ligi piłki ręcznej w kategorii dziewcząt z rocznika 1999 MOSM II SP 7 Tychy pokonał MOSM I SP 35 Tychy 18:17 (12:15).

Pierwsza połowa, po świetnej grze MOSM I SP 35, a w szczególności Sylwii Szołtysek, zakończyła się prowadzeniem tej drużyny 15:12. Po przerwie długo utrzymywała się 2-3 bramkowa przewaga zawodniczek MOSM I, ale przełom nastąpił na pięć minut przed końcem meczu - dwie zabójcze kontrataki MOSM II SP 7 doprowadziły do stanu 17:17.

Ostatnie cztery minuty meczu to prawdziwy horror, chociaż w tym okresie gry padła tylko jedna bramka! Jej autorką była Weronika Poś z MOSM II SP 7 Tychy i tym samym to właśnie ta drużyna cieszyła się ze zwycięstwa 18:17.

- Wielkie emocje, godne meczu na szczycie. Zadecydowało minimalnie większe doświadczenie zawodniczek MOSM II SP 7 Tychy, czyli srebrnych medalistek niedawnego "Festiwalu Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom". Cieszy fakt, że w tej kategorii wiekowej mamy dwie znakomite drużyny na poziomie wojewódzkim i nie tylko - powiedział trener Krzysztof Willem.

MOSM II SP 7 Tychy – MOSM I SP 35 Tychy 18:17 (12:15)
Bramki dla SP 7: Poś Weronika 6, Poś Wiktoria 4, Sawczyk Michalina 6, Wilczyńska Klaudia 2.
Bramki dlaSP 35: Lisicka Aleksandra 6, Matuszewska Marta 3, Szołtysek Sylwia 8.

Po pierwszej rundzie rozgrywek ligowych Śląskiego Związku Piłki Ręcznej, samodzielnym liderem tabeli jest MOSM II SP 7 Tychy z kompletem 16 punktów, a na miejscach 2-4 znajdują się: MOSM I SP 35 Tychy, UKS PR Ruch Chorzów i UKS Romi Jastrzębie Zdrój - wszystkie po 12 punktów. Start drugiej rundy - 10 stycznia 2012 roku.

RuMi
~ Derby szczypiornistek ~

MOSM TychyW najbliższy wtorek, 20 grudnia w tyskiej Hali Sportowej odbędzie się spotkanie na szczycie śląskiej ligi piłki ręcznej w kategorii dziewcząt z rocznika 1999. Naprzeciwko siebie staną... dwie drużyny MOSM Tychy!

Pojedynek pomiędzy MOSM II SP 7 Tychy a MOSM I SP 35 Tychy rozpocznie się o godzinie 15.

Przed wtorkowym meczem wyżej w tabeli znajdują się zawodniczki MOSM II SP 7, które w siedmiu meczach zgromadziły 14 punktów i plasują się na pozycji lidera. Natomiast szczypiornistki MOSM I SP 35 mają na swoim koncie 12 "oczek" i są drugie. Spotkanie będzie ostatnim meczem pierwszej rundy rozgrywek.

RuMi
~ Głosujmy na zawodników MOSM Tychy w sportowym plebiscycie! ~

MOSM TychyOd trzech lat efektownymi statuetkami, ozdobionymi laurowymi wieńcami honorowani są najlepsi - najpopularniejsi tyscy sportowcy w plebiscycie, organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pod patronatem redakcji Twoich Tychów. Komu przypadną "Tyskie Laury Sportowe" za osiągnięcia w 2011 roku? Głosujmy na zawodników MOSM Tychy!

Plebiscyt rozpoczął się 13 grudnia br. i potrwa do 26 stycznia 2012 r. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić kupon, który będzie publikowany na łamach tygodnika "Twoje Tychy" (od 13.12.2011 r. do 24.01.2012 r.) i dostarczyć go (listownie lub osobiście) na adres: Tygodnik "Twoje Tychy", al. Piłsudskiego 12, 43-100 Tychy, z dopiskiem "Plebiscyt Sportowy" do 26.01.2012 r. lub wypełnić i odesłać zgłoszenie na formularzu zgłoszeniowym umieszczonym na stronach www.mosir.tychy.pl i www.tychy.pl.

Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ.

RuMi
~ Drugie miejsce szczypiornistek ~

MOSM TychySzczypiornistki MOSM Tychy ze Szkoły Podstawowej nr 7 zajęły drugie miejsce w "Festiwalu PGNiG Dzieciom", który odbył się w Kielcach. W finale tyszanki po bardzo zaciętym meczu uległy SP nr 4 z Kwidzynia 7:9.

W całych rozgrywkach tyszanki wygrywały kolejno z SP nr 12 Gniezno 11:3, SP nr 149 Łódź 27:0, SP nr 91 Kraków 12:7 oraz PSP Lubrza 10:5.

Dopiero w finale, który był godny każdego turnieju o wysoką stawkę, zawodniczki MOSM okazały się minimalnie gorsze od rywalek z Kwidzynia. To jednak nie zmienia faktu, że drugie miejsce jest ogromnym sukcesem tyszanek. Gratulujemy!