Podczas pływackich Mistrzostw Okręgu Śląskiego Juniorów w kat. wiekowych od 14 do 18 lat i open ekipa MOSM wypadła znakomicie.

Najlepszym zawodnikiem ponownie okazał się Dawid Dziedzic – zdobył 14 medali(!) zarówno w kategorii 16-18 lat, jak i open.

Jest wychowankiem Aleksandry Radek, a obecnie uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Do miejsc na podium dorzucił jeszcze zwycięstwo w klasyfikacji medalowej 16-18 lat. Dawid wywalczył 9 medali w kategorii 16-18 lat: 5 złotych (50 st. mot. i grzbietowym, 100 m st. grzbietowym i zmiennym, 3 srebrne i 1 brązowy. W open dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium, był także dwa razy trzeci.

Wśród juniorów 14-letnich dwukrotnie mistrzem Śląska został Dawid Wiekiera (trener Aleksandra Radek) oraz wywalczył brąz.

W rywalizacji sztafet (dziewcząt i chłopców) zawodnicy z rocznika 2002 wywalczyli aż 6 medali – 1 srebrny i 5 brązowych. Składy medalowych sztafet: Laura Michalak, Wiktoria Niemczyk, Martyna Walczyk, Aleksandra Zając oraz Mateusz Litewczuk, Kacper Pawlik, Jakub Sendacki, Paweł Szojda i Dawid Wiekiera.

źródło: LS / "Twoje Tychy"