W lipcu siatkarki MOSM Tychy okazały się bezkonkurencyjne w ogólnopolskich finałach turnieju Kinder+Sport i zdobywając złoty medal, wywalczyły główną nagrodę – wyjazd na mistrzostwa Europy oraz udział w treningach z siatkarskimi gwiazdami.

Tyska „czwórka” bardzo polubiła rywalizację w Kinder+Sport, bowiem już kilkakrotnie sięgała po czołowe lokaty. W nagrodę dziewczyny dwukrotnie wyjeżdżały do Włoch, wzięły udział w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach świata, a w tym roku - w mistrzostwach Europy.

Przypomnijmy, iż nasze zawodniczki nie miały sobie równych w gronie 32 czwórek – mistrzów i wicemistrzów województw. MOSM Tychy zagrał w składzie: Maja Fronczek, Sandra Kurczyna, Magda Stambrowska, Iga Szczupłakiewicz, Roksana Świrska, Karolina Wosz.

- Najpierw pojechaliśmy do Warszawy, gdzie na Stadionie Narodowym obejrzeliśmy mecz otwarcia - powiedział trener Krzysztof Pałka. - Następnego dnia specjalnym autokarem pojechaliśmy do Gdańska, gdzie obejrzeliśmy wszystkie mecze biało-czerwonych podczas eliminacji ME, a także uczestniczyliśmy w treningach polskiej reprezentacji oraz drużyny Serbii. Dziewczyny nie tylko z bliska mogły przyjrzeć się, jak wygląda trening, ale wziąć w nim udział, odbijać piłki, zagrywać, itd. Była to także okazja do rozmów, zebrania autografów i wspólnych zdjęć. Gościliśmy także na treningu Trefla Sopot, gdzie przyjęli nas działacze klubowi oraz trener Andrea Anastasi wraz z zawodnikami. W programie mieliśmy również wycieczki w kilka ciekawych miejsc, zwiedzanie Gdańska i inne atrakcje. Na zakończenie dziewczyny otrzymały koszulki reprezentacyjne i gadżety.

źródło: LS / "Twoje Tychy"