Kajakarze MOSM Tychy wystartowali w ostatnich w tym roku zawodach. Były to regaty w Poznaniu - sprawdzian najmłodszych zawodników.

Podopieczni Magdy Stanny rywalizowali z przedstawicielami wielkopolskich klubów. To potęga w polskim kajakarstwie, także wśród młodzieży i taka konfrontacja była bardzo cenna. Sprawdzian był wieloetapowy, bo uczestnicy także biegali, ćwiczyli na siłowni i zaliczali tor przełajowy.

Tyszanie wypadli bardzo dobrze - poszczególne konkurencje wygrali: Wojciech Waksmański - kanadyjkarze rocznik 2003, Wojciech Mielnik - kajakarze 2005, Krzysztof Palka - kanadyjkarze 2005, Oskar Waksmański - kajakarze 2006. Zawodnicy ci, to liderzy grup wiekowych w MOSM. Waksmański jest brązowym medalistą MP młodzików, pozostali także nie mieli sobie równych na zawodach, które odbywały się w Polsce południowej w mijającym sezonie. Wysokie wyniki w starciu z Wielkopolską potwierdzają prawidłowy kierunek rozwoju tyskich adeptów kajakarstwa.

Wyniki wychowanków MOSM dostrzegł także Polski Związek Kajakowy, który w tym roku wspomógł sekcję w sprzęt specjalistyczny (K-4, K-2, K-1, ergometry, wiosła) o wartości 100 tys zł. Wszystko to dla przyszłych następców Karoliny Naji medalistki z Rio 2016. Tyscy trenerzy zachęcają treningów i zapraszają na zajęcia sekcji w poniedziałki, środy i piątki o godz. 15.30.

źródło: Leszek Sobieraj / "Twoje Tychy"