W dniach 23-24 marca w Gliwicach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-letnich w pływaniu, w których wzięli udział zawodnicy z województw opolskiego i śląskiego.

Drużyna Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach przywiozła aż 9 medali.

Trzy złote medale wywalczyli: Jakub Łuczak- 100 i 200m stylem grzbietowym oraz sztafeta 4x50dow w składzie: Łuczak, Rafał Malczyk, Julia Volkert i Liwia Termin.

Trzy srebrne medale zdobyli: Łuczak- 100m st. motylkowym i 100m st. dowolnym i Julia Volkert - 100m st. dowolnym.

Trzy brązowe krążki wypływali: Liwia Termin - 100m st. motylkowym, Volkert- 400m st. dowolnym i sztafeta 4x 50m st. zmiennym: Łuczak, Malczyk, Termin, Volkert.

W klasyfikacji punktowej drużyna wywalczyła drugie miejsce, tuż za drużyną z Gliwic. Medaliści są podopiecznymi pani trener Aleksandry Radek, gratulujemy zawodnikom i trenerowi.