Grzegorz Bryński, wychowanek trenerskiego duetu MOSM Tychy Sylwii i Marka Stannych, zdobył złoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Portugalii. Tyszanin wystartował w konkurencji c-4 na 1000 m.

Mistrzostwa okazały się wielkim sukcesem biało-czerwonych, którzy zdobyli w rekordowa liczbę 21 medali: 18 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy i wygrali w klasyfikacji medalowej MŚ.

Bardzo dobrze spisała się także Magda Stanny w mistrzostwach Europy seniorów w Moskwie, zajmując 6. miejsce w c-2. Teraz przygotowuje się do młodzieżowych mistrzostw Europy (Bułgaria) i mistrzostw Świata (Białoruś). Z tego powodu nie może startować na mistrzostwach Polski maratonie, a szkoda, bo byłaby główną faworytką do medalu.

Tymczasem ekipa kajakarzy MOSM wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Katowicach i także spisała się znakomicie. Złote medale zdobyli: Paulina Noga – Emilia Szczepanek (k-2 seniorek i juniorek), Anna Mielnik (k-1 młodziczek), Anna Mielnik – Magdalena Szczepanek (k-2 młodziczek), Wojciech Waksmański (c-1 młodzików), Mikołaj Sochacki (c-1 jun. mł.), Krzysztof Palka (c-1 dzieci), Mikołaj Sochacki – Paweł Kmiecik (c-2 jun. mł.), Konrad Gawor (k-1 dzieci), Oskar Waksmański (k-1 dzieci i mł.), Konrad Gawor – Wojciech Mielnik (k-2 dzieci), Paulina Noga, (k-1 seniorek i jun.), Grzegorz Bryński (c-1 seniorów i jun.). Srebrne medale zdobyli: Emilia Szczepanek (k-1 jun.mł.), Paweł Kmiecik (c-1 jun.mł.), Wojciech Waksmański – Jakub Adamczyk (c-2 jun.mł i młodzików), Wojciech Mielnik (k-1 chł.), Karol Szczepanek (k-1 mł.), a brązowe: Magdalena Szczepanek (k-1 młodziczek), Jakub Jędrzejak (c-1 jun.mł.), Adamczyk Jakub (c-1 młodzików). Rozegrano także sztafety drużynowe w trzech kategoriach. MOSM Tychy wygrał w dwóch: c-1 4×200 m: Bryński, Sochacki, Kmiecik, Waksmański oraz k-1 4×200 m: M. Szczepanek, Mielnik, E. Szczepanek, Noga.

Na zdjęciu: kajakowa ekipa MOSM Tychy na mistrzostwa Śląska – najlepszy zespół w klasyfikacji medalowej.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl