W piątek, 23 marca w tyskiej Mediatece odbyła się uroczysta gala podsumowująca Plebiscyt na "Najpopularniejszego Tyskiego Sportowca Roku 2017", organizowanego już po raz dziewiąty przez MOSiR Tychy oraz "Twoje Tychy".

W tej edycji, po raz pierwszy wyniki plebiscytu były ogłaszane dopiero na Gali, a nie jak wcześniej – po zakończeniu przyjmowania głosów od kibiców. Dlatego emocji nie brakowało do końca, a przeżywali je przede wszystkim ci, którzy tych emocji dostarczają nam na co dzień, czyli sportowcy. Oprócz nich na widowni zasiedli trenerzy, działacze, rodziny nominowanych, a także przedstawiciele władz samorządowych Tychów z Barbarą Konieczną wiceprzewodniczącą Rady Miasta i wiceprezydentem – Miłoszem Stecem. Obecni  byli także kibice – ci którzy wzięli udział w głosowaniu i do których uśmiechnęło się szczęście w losowaniu nagród.

Podwójny sukces świętowali kajakarze, którzy okazali się najpopularniejszymi tyskimi sportowcami w 2017 roku, zwyciężając zarówno w kategorii młodzieżowej, jak i wśród seniorów.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło sportowców MOSM Tychy! Wśród młodzieżowców triumfował kajakarski duet Jakub Adamczyk i Wojciech Waksmański, trzecie miejsce zajęła lekkoatletka Karina Sofińska, a czwarte nasz hokejowy wychowanek Bartłomiej Jeziorski. Natomiast wśród seniorów triumfowała Magda Stanny. Gratulujemy i dziękujemy!

Oficjalne wyniki plebiscytu prezentują się następująco:

Młodzieżowcy:
1. Jakub Adamczyk i Wojciech Waksmański (kajakarstwo, MOSM Tychy)
2. Nataniel Dynak (skoki do wody, UKS Auerbach Tychy)
3. Karina Sofińska (lekka atletyka, MOSM Tychy)
4. Bartłomiej Jeziorski (hokej na lodzie, GKS Tychy)
5. Klementyna Kołodziej (snowboard, AZS AWF Katowice)

Ponadto w "10" nominowani byli: Weronika Ciereszko (boks, MOSM Tychy), Oliwia Dąbrowska (Śląskie Towarzystwo Strzeleckie),  Emilia Kowalik (piłka ręczna, SMS Płock), Sylwia Łaskawska (hokej na lodzie, Atomówki GKS Tychy), Aleksandra Mentelska (zapasy, MOSM Tychy).

 

Seniorzy:
1. Magda Stanny (kajakarstwo, Warta Poznań)
2. Grzegorz Dominik (futbol amerykański, Tychy Falcons)
3. Jakub Świerczok (piłka nożna, GKS Tychy)
4. Jarosław Rzeszutko (hokej na lodzie, GKS Tychy)
5. Katarzyna Frąckowiak (hokej na lodzie, Atomówki GKS Tychy)

Ponadto w "10" nominowani byli:  Beata Bartków-Kwiatkowska (Śląskie Towarzystwo Strzeleckie Tychy), Adam Jamiński (biegi górskie, SPLA Tychy), Filip Komorski (hokej na lodzie, GKS Tychy), Marcin Kowalewski (koszykówka, GKS Tychy), Bartłomiej Pociecha (hokej na lodzie, GKS Tychy).

 

Gratulujemy laureatom!

 

SPONSOR GŁÓWNY NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Włodka Chrzanowskiego - dziękujemy!

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl