W Raciborzu rozegrano Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Sportowych w pływaniu. Reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 przywiozła kilka medali, a wielką formą błysnął Dawid Wiekiera, zdobywca trzech medali, w tym dwóch złotych!

Dawid okazał się bezkonkurencyjny w stylu klasycznym i zdobył dwa złote medale na dystansach 100 i 200 m, do których dorzucił jeszcze jeden medal - brązowy na 200 m stylem zmiennym.

Bardzo dobrze popłynęli także Jakub Walter na 200 m stylem grzbietowym i Kacper Wilusz na 50 m stylem dowolnym. Obaj zdobyli brązowe medale.

W sumie uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 zdobyli 5 medali i wystąpili w 35 finałach. Wśród finalistów znaleźli się: Julia Volkert, Emilia Słabosz, Wiktoria Niemczyk, Zuzanna Wiaderek, Angelika Kula, Aleksandra Górska, Alicja Pinkowicz, Aleksandra Zając, Liwia Termin, Michał Sobierajski, Wojciech Łakota, Kacper Komorowski, Jakub Sendecki.

Trenerkami ekipy były Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska.

źródło: Leszek Sobieraj / "Twoje Tychy"