Podobnie jak ekipa seniorska, także zespół koszykarzy MOSM Tychy dostarczył kibicom niemało emocji podczas ćwierćfinałowego turnieju o mistrzostwo Polski do lat 14.

Co prawda tyszanie przegrali w ostatnim spotkaniu z Włocławkiem, ale awansowali do półfinału MP i teraz zagrają o prawo startu w turnieju finałowym.

Podopieczni trenera Wojciecha Majcherowicza przez cztery lata z rzędu zdobywali mistrzostwo Śląska, mają tej w kolekcji brązowy medal Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – imprezy uważanej za nieoficjalne mistrzostwa Polski w kategorii U-13. Tyski turniej zaczęli bardzo dobrze, bowiem na początek pokonali UKS 9 Łomża 94:74. W drugim piątkowym spotkaniu TKM Włocławek wygrał z Obrą Kościan 76:63. Tym samym tyszanie zajęli pierwsze miejsce w tabeli i ze spokojem czekaliśmy na sobotnie pojedynki.

MOSM wygrał także w drugim meczu z Obrą Kościan 77:68 i zapewnił sobie prawo startu w półfinale. Zwyciężył także Włocławek, a ostatni mecz między tymi zespołami miał ustalić kolejności w grupie, gdyż od tego zależało późniejsze rozstawienie drużyn. Zwycięzca tyskich zawodów może liczyć na nieco łatwiejszych rywali w kolejnym etapie rozgrywek.

W pierwszym niedzielnym meczu zwycięstwo nad UKS Łomża odniósł zespół z Kościana i zajął trzecie miejsce, natomiast MOSM Tychy zmierzył się Włocławkiem. Mecz dostarczył niemało emocji i choć przez większą część meczu prowadzili rywale, tyszanie mogli pokusić się o sukces. Nie potrafili pójść za ciosem, głównie z powodu niskiej skuteczności i błędów indywidualnych.

- Walczyliśmy o pełną pulę, ale nie udało się – powiedział trener Wojciech Majcherowicz. – Zawodnicy włożyli w mecz sporo sił i serca, ale rywal był dzisiaj lepszy. Zabrakło dokładności pod koszem rywali – z łatwych pozycji zawodnicy nie trafiali prostych rzutów i to w dużej mierze zaważyło na wyniku. Po stronie plusów trzeba odnotować dobra grę w obronie i zaangażowanie zawodników. Do losowania przystąpimy z drugiej pozycji, a zawody półfinałowe rozegrane zostaną 25-27 maja.

Za najlepszego zawodnika w MOSM Tychy uznany został Filip Wspaniały, natomiast MVP turnieju – jego kolega z drużyny Kacper Szczepanek.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl

Zdjęcia autorstwa Państwa Machała - dziękujemy!