W ostatnich dniach zawodnicy sekcji pływackiej MOSM Tychy brali udział (z sukcesami!) w mistrzostwach Śląska w kategoriach U-13 oraz U-12.

W dniach 25-26 maja w Gliwicach nasi pływacy z rocznika 2005 (U-13) odnosili kolejne sukcesy. Julia Volkert została dwukrotną mistrzynią Śląska na dystansie 200 m i 100 m stylem dowolnym.

Liwia Termin również zdobyła tytuł mistrzyni Śląska na dystansie 100 m stylem zmiennym, a ponadto srebro na dystansie 50 m stylem motylkowym i brąz na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Emilia Slabosz wypływała dwa srebra na dystansie 400 m i 800 m stylem dowolnym.

Sztafeta dziewcząt dwa razy zdobyła tytuł wicemistrzyń Śląska: 4 x 100 m stylem dowolnym i 4 x 100 m stylem zmiennym w składzie: Konecka, Słabosz, Volkert i Termin. Trenerem ekipy jest Pani Aleksandra Radek.

***

Natomiast w dniach 1-2 czerwca nasi pływacy startowali w mistrzostwach Śląska 12-latków na gliwickiej pływalni Olimpijczyk. Zawodnicy osiągneli bardzo dobre wyniki, pobijając swoje rekordy życiowe, a dwie zawodniczki zdobyły trzy medale! Dominika Górny sięgnęła po dwa brązowe medale na dystansie 200 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym, a jej koleżanka Martyna Muster również uplasowała się na trzecim miejscu na dystansie 100 metrów stylem zmiennym.

Gratulacje dla naszych wszystkich medalistów!!!