W ostatnich dniach w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów 14,15,16-18 letnich i open w pływaniu, z których to zawodnicy MOSM Tychy przywieźli dosłownie worek medali! Tyszanie zdobyli ich bowiem aż 26!

Zawody były relacjonowane na profilu Facebook MOSM Tychy w następujący sposób:

Po pierwszym dniu zawodów (7 czerwca):

Z workiem medali z 1 dnia Mistrzostw Śląska Juniorów 14,15,16-18 letnich i open, które odbywają się na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach wrócili wczoraj pływacy Mosm Tychy. W sumie zdobyli 16 medali: 3 złote medale, 5 srebrnych i 8 brązowych!
Dwukrotnie Mistrzem Śląska został Kacper Komorowski na dystansach 50m i 200m stylem klasycznym oraz na dystansie 200m stylem grzbietowym tytuł Mistrza Śląska wywalczył Jakub Walter.
Wicemistrzami Śląska zostali : Alicja Pinkowicz na dystansie 200m stylem grzbietowym, Dawid Wiekiera na dystansie 200m stylem klasycznym oraz sztafety : 4x 50 zmiennym mix i 4x 50 dowolnym mix rocz 2004 ( Pinkowicz, Górska , Wilusz , Walter ) . Sztafeta chłopców rocznika 2003 na dystansie 4 x 100m stylem dowolnym także zdobyła tytuł Wicemistrzów Śląska (Sobierajski, Giel, Osuch, Komorowski).
Brązowe medale zdobyli: Kacper Wilusz 50m stylem dowolnym, Alicja Pinkowicz 100m stylem motylkowym, Dawid Wiekiera 400m stylem zmiennym, Jakub Walter 50m stylem grzbietowym. Oraz sztafety chłopców rocznik 2004 4x 200 m stylem dowolnym i 4 x 100m stylem dowolnym ( Jaworski, Wilusz, Walter, Mróz) , sztafeta chłopców rocznik 2003 4 x 200m stylem dowolnym ( Sobierajski, Giel, Osuch , Komorowski ) sztafeta mix rocznik 2003 4x 50m dowolnym ( Kula, Wiaderek, Sobierajski, Komorowski ). Trenerkami ekip są Pani Aleksandra Radek i Pani Justyna Andrzejewska.
Gratulujemy zawodnikom i trzymamy kciuku za 2 dzień Mistrzostw!!!!

Po drugim dniu zawodów (8 czerwca):

Drugi dzień Mistrzostw Śląska Juniorów 14,15,16-18 letnich i open w pływaniu za nami. Dzisiejszy dzień zaowocował 10 medalami: 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe. Tytuły Mistrzów Śląska zdobyli:
Alicja Pinkowicz na dystansie 100m stylem grzbietowym ,
Jakub Walter także na dystansie 100 m stylem grzbietowym,
Kacper Komorowski na dystansie 100 m stylem klasycznym.
Wicemistrzynią Śląska w kategorii OPEN została Alicja Pinkowicz na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Sztafety chłopców 4x 100m stylem zmiennym z rocznika 2003 ( Sobierajski, Komorowski, Giel, Osuch) i z rocznika 2002 ( Sendacki, Wiekiera, Walter i Jasiński) wywalczyły srebrne medale.
Brązowe medale wypływali :
Aleksandra Zając - 100m stylem grzbietowym
Dawid Wiekiera - 100m stylem klasycznym
Wiktoria Niemczyk - 800m stylem dowolnym.
Na 3 stopniu podium uplasowała się sztafeta chłopców 4x100m stylem zmiennym z rocznika 2004 ( Walter, Łakota , Wilusz, Mróz)
Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerek Aleksandry Radek i Justyny Andrzejewskiej.

***

Ponadto ​w miniony weekend w Krakowie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-lat, które obejmują swym zasięgiem 4 województwa : opolskie, małopolskie, śląskie i podkarpackie. Podczas tegorocznych zawodów rywalizowało 31 klubów.
Zawodnicy MOSM TYCHY wywalczyli w klasyfikacji drużynowej II miejsce, zdobywając pamiątkowy puchar, co nie zdarzyło się jeszcze nigdy w historii klubu. W drużynie znaleźli się: Paulina Konecka, Emilia Słabosz, Liwia Termin, Julia Volkert, Krzysztof Lupa, Rafał Malczyk, Jakub Pakosiewicz, Kacper Półtorak i Bartosz Salata. Trenerami grupy są Aleksandra Radek i Rafał Majcherczyk.
Indywidualnie multimedalistką została EMILIA SŁABOSZ, która wywalczyła 2 srebrne medale- 400m st. dowolnym i 200 m st. grzbietowym oraz brązowy na 100m st. grzbietowym. Również JULIA VOLKERT zdobyła brązowy medal na 100m st. dowolnym.
Na trzecim stopniu podium stanęła sztafeta 4x50dow mix w składzie: Słabosz, Półtorak, Termin, Volkert.