W weekend zawodnicy MOSM Tychy wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu. Największy sukces stał się udziałem Kacpra Komorowskiego, który zdobył brązowy medal!

Juniorzy młodsi (14 lat) rywalizowali w Lublinie. Sobotni dzień na długo zapadnie w pamięci Kacpra Komorowskiego, który wywalczył brązowy medal na dystansie 200 m stylem klasycznym z czasem 2:31,63. Nasze gratulacje! Dzień wcześniej Kacper wywalczył finał B na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 32,60.

Ponadto w Lublinie sztafeta chłopców 4 x 100 m stylem dowolnym w składzie Michał Sobierajski, Oskar Skorupski, Daniel Giel i Kacper Komorowski zajęła 13. miejsce na 31 ekip. Natomiast w niedzielę odnotowano 3 finały B: Kacper Komorowski na dystansach 100 m stylem klasycznym i zmiennym oraz Michał Sobierajski na dystansie 100 m stylem zmiennym. Dodajmy jeszcze, że Zuzanna Wiaderek zajęła 20. miejsce na dystansie 800 m stylem dowolnym z czasem 9:46,59, poprawiając swoją życiowkę aż o 25 sekund.

Juniorzy (15 lat) walczyli w Ostrowcu Świętokrzyskim. W piątek Dawid Wiekiera na dystansie 50 m stylem klasycznym zajął 9. miejsce w finale A z czasem 31,15, a w finale A znalazł się także Kacper Pawlik na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 24,94. Natomiast na dystansie 100 m stylem motylkowym w finale B znaleźli się Wiktoria Niemczyk z czasem 1:07,48 oraz Mateusz Litewczuk z czasem 1:01,55.

W sobotę Martyna Walczyk wywalczyła finał B na dystansie 200 m stylem klasycznym z czasem 2:51,41.

Ostatniego dnia zawodów zawodnicy MOSM mogli się pochwalić czterema finałami. Dawid Wiekiera osiągnął finał A na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem 1:07,13, Wiktoria Niemczyk finał B na dystansie 200 m stylem motylkowym z czasem 2:30,99, a Mateusz Litewczuk finał B na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 1:04,60. Natomiast sztafeta chłopców 4 x 100 m stylem zmiennym uplasowała się na 9. miejscu w składzie Jakub Sendacki, Dawid Wiekiera, Mateusz Litewczuk, Kacper Pawlik.

Podsumowowanie zmagań 14 i 15-latków prezentuje są następująco: 1 brązowy medal, 4 finały A, 10 finałów B! Gratulujemy wszystkim zawodnikom finałów i życiówek! Gratulacje dla Kacpra Komorowskiego za brązowy medal i dla trenerów Justyny Andrzejewskiej oraz Aleksandry Radek!

Na głównym zdjęciu Kacper Komorowski z brązowy medalem, a w galerii zdjęcia z finału na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz ceremonii medalowej.