W dniach 21-26 czerwca sekcja piłki ręcznej MOSM Tychy opiekowała się wyjątkowymi gośćmi z dalekiego Meksyku, którym była drużyna GAMOS VALLES.

Tyskie zawodniczki i trenerzy "szczypiorniaka" poznali zespół z Meksyku w ubiegłym roku podczas turnieju Cell Cup w węgierskim Veszprem. Teraz Meksykanki odwiedziły Polskę, żeby nie tylko poznać bliżej europejską piłkę ręczną i potrenować z zawodniczkami MOSM, ale również "zasmakować" naszego kraju i kultury.

Podczas wizyty goście z Meksyku m.in. odwiedzili Plac Baczyńskiego i Paprocany (gdzie skorzystali z rowerków wodnych), a także Stadion Miejski i Tyską Galerię Sportu, które wywarły na nich duże wrażenie. Drużyna zwiedziła również Pszczynę i Beskidy.

Nie zabrakło również wspólnych treningów i meczów w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego. A wieczorami tyszanki razem ze swoimi koleżankami z Meksyku kibicowały piłkarzom biorącym udział w finałach mistrzostw świata w Rosji - m.in. podczas sobotniego meczu Meksyku z Koreą Południową oraz niedzielnego spotkania Polaków z Kolumbią.

Po wizycie w Tychach drużyna z Meksyku udała się do Niemiec, a później ma w planach udział w turniejach w Szwecji i Danii.

Goście byli zachwyceni miastem, gościnnością i Polakami. W ramach rewanżu Meksykanki zaprosiły tyskie szczypiornistki do siebie, które być może udadzą się za ocean jeszcze w tym roku.