W ubiegłym tygodniu, na legendarnym i odnowionym Stadionie Śląskim w Chorzowie, przy okazji organizacji Memoriału Kamili Skolimowskiej, odbył się Mały Memoriał Kamili Skolimowskiej – zawody dla najmłodszych adeptów lekkoatletyki.

Zawody odbyły się w czterech konkurencjach: bieg na 100 metrów, rzut młotem, skok w dal oraz pchnięcie kulą. Dwóch zawodników MOSM Tychy uplasowała się na podium!

Oliwia Ślusarczyk zajęła 1. miejsce w kategorii open (chociaż jest dopiero młodziczką) w skoku w dal z wynikiem 5,24 m - w tej rywalizacji wzięło udział 17 zawodniczek. Oliwia wzięła również udział w biegu na 100 m.

Natomiast Dawid Wójcik zajął 3. miejsce w kategorii U-16 w skoku w dal z wynikiem 5,59 m, a także rywalizował w biegu na 100 m. Oboje się podopiecznymi trenera Bogdana Przybycina. Ponadto w zawodach biegowych wystartowało również kilka zawodniczek prowadzonych przez trenera Józefa Gawlinę.

Link do video z najlepszego skoku Oliwii Ślusarczyk - kliknij TUTAJ.