Troje zawodników sekcji LA MOSM Tychy wystartowało w Mistrzostwach Makroregionu, które odbyły się w Bielsku-Białej. Z najlepszej strony pokazał się Dawid Wójcik (na zdjęciu po prawej).

Dawid w konkurencji skoku w dal zajął 3. miejsce z wynikiem 6 m 08 cm - byłby to jego rekord życiowy i minimum na Mistrzostwa Polski, gdyby nie przekroczona siła wiatru: + 2.6 m/s. O jego ewentualnym udziale w mistrzostwach, które za dwa tygodnie odbędą się w Bełchatowie, zadecyduje związek wojewódzki.

Karolina Kozik zajęła 4. miejsce w biegu na 2.000 m, poprawiając swój rekord życiowy o 10 s - Karolina pobiegła 7:16:50.

Natomiast ostatnio najwyżej notowana Oliwia Ślusarczyk startowała z kontuzją i w czasie zawodów, aby nie pogłębić urazu, trener zadecydował o jej wycofaniu z rywalizacji. Oliwia została jednak sklasyfikowana na 4. miejscu, a dzięki wcześniejszym startom raczej zapewniła sobie awans na mistrzostwa Polski.