W dniach 10-12 marca odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu: 16-latków w Gliwicach, a 17-18-latków w Gorzowie.

Młodszą ekipę MOSM Tychy reprezentowały: Michalina Augustyniak i Aleksandra Fijołek, która w trzecim dniu zmagań wywalczyła 2 finały B na dystansach 200 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Gratulujemy finałów i życiówek!

W Gorzowie nasz klub reprezentowali Beata Maruszczyk i Dawid Dziedzic. Beata Maruszczyk startowała w trzech konkurencjach i trzy razy wywalczyła finał A na dystansach: 50 m stylem klasycznym z czasem 32,76 zdobyła 6. miejsce, 200 m stylem klasycznym z czasem 2:31,79 - 5. miejsce i 100 m stylem klasycznym z czasem 1:10,75 - 4. miejsce.

Natomiast Dawid Dziedzic cztery razy wypływał finał A w konkurencjach: 50 m stylem klasycznym z czasem 28,44 (7. miejsce), 100 m stylem klasycznym z czasem 1:01,35 - 4. miejsce , 100 m stylem zmiennym z czasem 56,04 - 4. miejsce i 200 m stylem zmiennym z czasem 2:01,15 - 4. miejsce. Do podium zabrakło bardzo niewiele, ale i tak składamy ogromne gratulacje!

A już w kolejny weekend nasi pływacy zarówno ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjum powalczą w Raciborzu na Mistrzostwach Szkół Sportowych. Trzymamy kciuki i niech moc będzie z Wami!