W czwartek, 16 marca w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego w Tychach odbyła się gala podsumowująca plebiscyt na "Najpopularniejszego Tyskiego Sportowca Roku 2016".

Już tradycyjnie coroczne spotkanie sportowców i ich trenerów z przedstawicielami miasta oraz kibicami-czytelnikami "Twoich Tychów" rozpoczęło się muzycznego akcentu. W tym roku galę uświetnili artyści wchodzący w skład projektu New York Touch, dzięki którym zaproszeni goście poczuli atmosferę Nowego Jorku lat 30. i 40. ubiegłego wieku, gdzie panowała era swingu i królowały big bandy.

Laury, którymi niezmiennie od pierwszej edycji plebiscytu honorowani są najpopularniejsi sportowcy miasta Tychy, wręczali Zastępca Prezydenta Miasta Tychy Miłosz Stec, Przewodniczący Rady Miasta Tychy Maciej Gramatyka, Przewodniczący Kapituły Plebiscytu Zbigniew Gieleciak oraz Dyrektor MOSiR Marcin Staniczek.

Gala została zdominowana przez środowisko kajakarskie, które odebrało aż cztery nagrody, w tym statuetkę za 1. miejsce w kategorii Seniorzy dla Magdy Stanny. Gala pokazała, że zawodnicy tej sekcji MOSM stanowią jedną wielką rodzinę, która cieszyła się z sukcesów każdego kajakarza. Korzystając z okazji, Magda Stanny złożyła specjalne podziękowania swoim rodzicom-trenerom Sylwii i Markowi, którzy wychowują kolejnych wspaniałych sportowców i ludzi.

Kroku próbowali im dotrzymać hokeiści, którzy zdobyli trzy nagrody, a najpopularniejszym młodzieżowcem okazał się Kamil Lewartowski.

Na gali zabrakło dżudoczki Mai Żmudy (przebywa w Słowenii, gdzie w weekend weźmie udział w zawodach), piłkarza Arkadiusza Milika oraz przygotowującej się do nowego sezonu kajakarki Karoliny Naji, która jednak podziękowała za wyróżnienie i pozdrowiła wszystkich gości gali za pośrednictwem przesłanego filmiku. Był za to pływak Dawid Dziedzic, który odebrał już szóstą (!) statuetkę.

Przypomnijmy oficjalne rezulaty:

Seniorzy:

1. Magda Stanny (kajakarstwo) – 1.411 pkt.

2. Karolina Naja (kajakarstwo) – 873 pkt.

3. Arkadiusz Milik (piłka nożna) – 828 pkt.

4. Filip Komorski (hokej) – 633 pkt.

5. Josef Vitek (hokej) – 601 pkt.

Młodzieżowcy:

1. Kamil Lewartowski (hokej) – 2.166 pkt.

2. Maja Żmuda (judo) – 2.111 pkt.

3. Anna Mielnik (kajakarstwo) – 1.253 pkt.

4. Dawid Dziedzic (pływanie) – 529 pkt.

5. Wojciech Waksmański (kajakarstwo) – 265 pkt.

Po wręczeniu laurów, wyróżniono również kibiców-czytelników "Twoich Tychów", którzy otrzymywali wylosowane nagrody z rąk zwycięskich sportowców.

Poniżej zachęcamy do obejrzenia fantastycznej galerii zdjęć z gali, której autorem jest Beata Kucz.