Zawodnicy sekcji pływackiej MOSM Tychy udowodnili swoją wysoką formę podczas mistrzostw Śląska w Raciborzu i Gliwicach.

Mistrzostwa Śląska w Pływaniu rocznika 2005 odbyły się 05-06.12.2017 r w Raciborzu. Podopieczni Aleksandry Radek i Rafała Majcherczyka wywalczyli 14 medali.

Emilia Słabosz zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Śląska na dystansie 200m stylem dowolnym oraz srebrne medale na dystansach: 400m stylem zmiennym, 400m stylem dowolnym i 800m stylem dowolnym. Liwia Termin została Dwukrotną Mistrzynią Śląska na dystansach 100 m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym , a także wypływała srebrny medal na dystansach 50m stylem dowolnym i brązowy na dystansie 50 m stylem motylkowym. Julia Volkert dwa razy stanęła na 3 stopniu podium na dystansach 100 i 200m stylem dowolnym.

Sztafeta dziewcząt w składzie Termin, Słabosz, Konecka, Volkert wywalczyła złoty medal na dystansie 4x 100 m stylem dowolnym oraz srebrne medale na dystansie 4x200 dowolnym i 4 x 100 m stylem zmiennym. Sztafeta mix w składzie Termin, Zięba, Volkert, Salata zdobyła brązowy medal.

Mistrzostwa Śląska w Pływaniu 12 latków. W czwartek i piątek (6-7 grudnia) pływacy reprezentujący MOSM Tychy z rocznika 2006 wystartowali w Mistrzostwach Śląska 12 latków na gliwickiej pływalni Olimpijczyk. Zawodnicy osiągneli bardzo dobre wyniki, pobijając swoje rekordy życiowe. Dwie zawodniczki MOSM zdobyły medale!

Dominika Górny zdobyła złoty medal na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, srebro na 100 i brąz na 200 metrów stylem grzbietowym. Jej klubowa koleżanka Martyna Muster uplasowała się na drugim miejscu na dystansie 100 metrów stylem zmiennym oraz na trzecim na 100 metrów stylem dowolnym.

Na zakończenie pierwszego bloku zawodów ekipa dziewczyn w składzie: Kędziora V., Mroczek J., Muster. M. i Nowak W. zajęła drugie miejsce w rywalizacji sztafet 4 x 100 metrów stylem dowolnym, natomiast w drugim bloku ekipa: Muster M. st. grzbietowy, Mroczek J. st. klasyczny, Górny D. st. motylkowy, Nowak W. st. dowolny zakończyła rywalizację tuż za podium na dystansie 4 x 100 metrów stylem zmiennym musząc uznać wyższość ekip z Gliwic, Chorzowa i Kochłowic Rudy Śląskiej.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów!