Zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w Pływaniu, podczas których sekcja pływacka MOSM Tychy zdobyła brązowy medal! Zawody odbyły się w Olsztynie.

MOSM Tychy w Olsztynie reprezentowali: Alicja Pinkowicz, Aleksandra Górska, Emilia Banaś, Amelia Cieślińska, Jakub Walter, Tymoteusz Mróz, Kacper Wilusz, Wojciech Łakota i Kamil Jaworski - podopieczni Trener Aleksandry Radek.

Jakub Walter wywalczył na dystansie 100 m stylem grzbietowym brązowy medal oraz z czasem 58,2 sek ustanowił nowy rekord Śląska!

Ten sam zawodnik na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajął 4. miejsce w Finale A, ale czas 27,05 sek to kolejny rekord Śląska. Jakub wywalczył także Finał A (4. miejsce w kraju) na dystansie 200 m stylem grzbietowym, Finał A (10. miejsce) na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz Finał B na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Natomiast Alicja Pinkowicz uzyskała Finał A (9. miejsce) na dystansie 100 m stylem grzbietowym i Finał B na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Aleksandra Górska wypływała Finał B na dystansie 200 m stylem klasycznym.

W Ostrowcu Świętokrzyskim ekipę 15-latków reprezentowali zawodnicy Trener Justyny Andrzejewskiej: Kacper Komorowski i Jakub Osuch. Kacper wywalczył 4 Finały B na dystansach 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym. Jakub Osuch poprawił swoje rekordy życiowe.