Wieloletni trener sekcji kajakarskiej MOSM Tychy Marek Stanny znalazł się wśród wyróżnionych przez Ministra Sportu i Turystyki trenerów w ramach programu "Pierwszy Trener". Wielkie gratulacje!

Program "Pierwszy Trener" powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Szkoleniowcy, którzy mieli pierwszy i znaczący wpływ na dalsze sportowe losy obecnych mistrzów otrzymują nagrodę w wysokości ok. 10 000 zł.

Trener Marek Stanny był pierwszym szkoleniowcem naszej dwukrotnej medalistki olimpijskiej i tegorocznej brązowej medalistki mistrzostw świata w kajakarstwie Karoliny Naji.

Oto, co po gali w dniu 18 grudnia 2018 r. w Warszawie napisała Karolina Naja na swoim profilu FB:

"Na przystań kajakową trafiłam w 2001 roku, rozpoczęłam treningi pod okiem wspaniałych Trenerów Sylwia oraz Marek Stanny - sportowe małżeństwo, które zaraziło mnie miłością do kajakarstwa, ukształtowało moje podejście do radzenia sobie na zawodach jak i na treningach a przede wszystkim pokazało, że kajaki to świetna zabawa.

W dniu wczorajszym odbyła się gala #pierwszytrener, dzięki Ministerstwo Sportu i Turystyki mieliśmy okazje podziękować, wyróżnić Naszych pierwszych trenerów.

Nagrodę odebrał trener Marek Stanny, jednak nie zapominam o trenerce Sylwia Stanny.

Gdy wspominam swoje początki kariery zawsze, mam w sercu tych dwoje wspaniałych ludzi. Jeszcze raz dziękuje.

Ogromne brawa Witold Bańka i podziękowania za to wydarzenie."

Cała społeczność MOSM Tychy również składa ogromne gratulacje!

A o idei programu "Pierwszy Trener" koniecznie przeczytajcie TUTAJ.