W niedzielnym (6 stycznia) finale półfinałowego turnieju Polish Youth Hoop Heroes zmierzyły się drużyny MOSM Tychy - UKS SP 27 Katowice.

Kluby mające w swoich szeregach reprezentantów kraju U14, kluby, które były współorganizatorami całego turnieju, kluby które od kilku lat rozgrywają ze sobą bardzo wyrównane pojedynki w roczniku 2004.

I tak też zapowiadał się ten mecz. Od pierwszych minut inicjatywę przejęli tyszanie i prowadzili 7:0. Lecz po chwili zryw UKS i na tablicy było 7:5. I przez cały mecz obie drużyny grały właśnie takimi seriami punktowymi. Jak się okazało lepsi w takich seriach byli nasi chłopcy. Z każdym fragmentem powiekszali przewagę, a mecz zakończyli runem 8:0 w ostatnich 5 minutach meczu. Wynik końcowy 61:43 pokazał, który zespół był dziś wyraźnie lepszy, a tym samym wygrał cały turniej - tym zespołem był MOSM TYCHY!

Tym samym po raz kolejny awansowaliśmy do finałowego turnieju, w którym zmierzy się najlepszych 8 zespołów z Polski z rocznika 2004 - GRATULUJEMY!!!

Poza parkietem też trwała "walka", na doping. Rodzice oraz kibice obu drużyn stworzyli świetną atmosferę na trybunach tyskiej hali i myślę, że nikt z obecnych nie żałował przybycia i widowiska jakiego był świadkiem.

Finał swoją obecnością zaszczycili Wiceprezes Polskiego Związku Koszykówki, Prezes Śląskiego Związku Koszykówki, Dyrektor MOSiR w Tychach - Pan Marcin Staniczek oraz Prezes MOSM Tychy - Pan Edward Feith, którzy wręczali puchary i nagrody indywidualne.

MVP turnieju został Kacper SZCZEPANEK z MOSMu Tychy, do "Piątki" All Stars z tyskiego zespołu wybrany został Karol ŁEBEK, natomiast wyróżnienie trenera otrzymał Krzysztof MACHAŁA. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz przybyłym drużynom za udział. Widzimy się w finale w Sierakowie!