Kierownictwo Hokejowej Szkoły Ziętary zaprezentowało drużynę Ziętara Eagels U-12, która w lutym wyjedzie do Kanady, by wziąć udział w jednym z najbardziej prestiżowych młodzieżowych turniejów hokejowych Quebec International PeeWee Hockey Tournament.

Turniej ten uznaje się za nieoficjalne mistrzostwa świata dwunastolatków.

W tym roku chętnych na wyjazd za ocean było ponad 100 zawodników. Rywalizacja o miejsce w ekipie była więc bardzo zacięta. Trenerzy wyselekcjonowali 19 zawodników, wśród których znalazło się 9 tyszan. Są to: bramkarz – Jakub Wieczorek, obrońcy – Patryk Hanzel, Mateusz Majkowski, Wojciech Wilczok, Jakub Skrzypski, napastnicy – Patryk Majchrzak, Nikodem Wróblewski, Oliwier Langner, Jakub Janik.

– To już drugi wyjazd na turniej, a do zorganizowania kolejnej edycji przekonały nas dobre doświadczenia z pierwszego pobytu w Kanadzie – powiedział Piotr Ziętara, właściciel Hokejowej Szkoły Ziętary. – Chłopcy mieli okazję sprawdzić się w konfrontacji z rówieśnikami z najmocniejszych hokejowych ośrodków na świecie. Graliśmy m.in. z młodzieżowymi drużynami klubów z NHL. Pokazaliśmy się z dobrej strony na tyle, że w tym roku dostaliśmy zaproszenie do grupy mocniejszej. Za przeciwników będziemy mieli m.in. młodzieżowe drużyny San Jose Sharks, NY Islanders czy Caroline Hurracines. W porównaniu z zeszłym rokiem na wyjazd zgłosiło się ponad dwa razy więcej zawodników. Bardzo poważnie podeszliśmy do selekcji i jestem przekonany, że wybraliśmy najlepszych w Polsce hokeistów w tym roczniku.

Foto: Hokejowa Szkoła Ziętary

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl