Z wielkim smutkiem i ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci byłego zawodnika sekcji hokejowej MOSM Tychy - Pawła Żurka.

Jak podaje portal hokej.net, wychowanek tyskiego hokeja Paweł Żurek zmarł w wieku 31 lat. W 2008 roku nagle zakończył obiecującą przygodę z hokejem, a od jakiegoś czasu zmagał się z poważną depresją.

Paweł Żurek (ur. 01.02.1988) miał 31 lat, był wychowankiem MOSM Tychy. Grał w SMS Sosnowiec i reprezentacji Polski do lat 18, z którą wystąpił na Mistrzostwach Świata U18 IB. W 2006 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Tam przez dwa lata grał w lidze NAHL reprezentując barwy North Iowa Outlaws i Alexandria Blizzard. W 100 spotkaniach zdobył 14 bramek i dołożył 22 asysty. Był uważany swego czasu za duży talent. Niespodziewanie karierę zakończył w 2008 roku.

W ostatnim czasie zmagał się z depresją. Niestety wczoraj popełnił samobójstwo.

- Był bardzo chory, nie chciał podjąć się tutaj leczenia, dlatego wyjechał do Polski by znaleźć lekarza. Nie do końca wiedzieliśmy o co mu chodziło. W ostatnich dniach był bardzo spokojny, nie rozmawiał ze mną przez dwa tygodnie. Próbowałam z nim rozmawiać, ale on nie chciał - powiedziała zrozpaczona żona Daniela.

Cały klub oraz środowisko tyskiego hokeja na lodzie składają rodzinie i wszystkim bliskim śp. Pawła Żurka najszczersze wyrazy współczucia.