W weekend lekkoatleci MOSM Tychy zdobyli dwa medale Halowych Mistrzostw Śląska rozegranych w Brzeszczach. Po krążki sięgnęli Dawid Wójcik oraz Hanna Topolnicka.

Dawid Wójcik (na główym zdjęciu po lewej) zdobył srebrny medal w skoku w dal. Zawodnik MOSM skoczył na odległość 6 m 25 cm. Wynik ten jest rekordem życiowym tyszanina, rekordem klubu oraz 5. rezultatem w Polsce w kategorii U-16. Dawid pobiegł również na dystansie 60 m, gdzie w finale zajał 4. miejsce (do medalu zabrakło 0,02 sek).

Natomiast Hanna Topolnicka (na zdjęciu niżej po prawej) zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą w kategorii dzieci starszych. W najdłuższym pchnięciu Hania zanotowała wynik 9 m 45 cm. Jest to rekord życiowy zawodniczki MOSM LA. Trenerką Hanki jest Anna Chłopek, dla której jest to pierwszy medal rangi wojewódzkiej (podopiecznej w tyskim klubie).

Medale Dawida i Hani były medalami nr 5 i 6 mistrzostw województwa w sezonie halowym 2019 - a pamiętamy jeszcze o brązowych medalach Kariny Sofińskiej i Oliwii Ślusarczyk w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

Udany występ w Brzeszczach zanotował 14-letni Mateusz Misterek, który zajął 5. miejsce w biegu na 60 m ppł oraz był 6. w skoku w dal z rekordem życiowym 5 m 45 cm.