W weekend zawodnicy sekcji lekkoatletycznej MOSM Tychy wzięli udział w międzynarodowym mitingu juniorów na Stadionie Śląskim oraz w zawodach ligowych w Gliwicach.

W mitingu na Stadionie Śląskim tyskie dziewczęta odniosły trzy zwycięstwa. Szkoda jedynie, że pogoda nie dopisała (zimno, opady deszczu). Oliwia Ślusarczyk wygrała konkurs skoku w dal z nowym rekordem życiowym - 5 m 58 cm. Karina Sofińska triumfowała w trójskoku z wynikiem 11 m 83 cm. Tyszanka, a Julia Korzuch (Płomień Sosnowiec) osiągnęła najlepszy wynik w biegu na 400 m (56,31 sek). Na głównym zdjęciu Oliwia Ślusarczyk z trenerem Bogdanem Przybycinem.

Natomiast podczas zawodów ligowych w Gliwicach 15-letni Dawid Wójcik przebiegł dystans 300 m w czasie 36,81 sek. Jest to na dzień dzisiejszy najlepszy w Polsce wynik na tym dystansie, w kategorii U-16. Na tym samym dystansie wyśmienicie zaprezentował się 14-letni Mateusz Misterek, który pokonał go w czasie 38,64 sek. Dawid osiągnął II klasę sportową PZLA, a Mateusz normę klasy III. Bardzo dobrze zaprezentowała się rówież 14-letnia Daria Lisowska, która w biegu na 1000 m osiągnęła wynik 3,25,45 sek. Daria wypełniła normę V klasy PZLA. Na zdjęciu Dawid Wójcik w towarzystwie jednej z koleżanek w grupie sprinterów MOSM Tychy.