W dniach 13-14 czerwca na pływalni Olimpijczyk odbyły się Mistrzostwa Śląska Open w Pływaniu.

Najlepszą zawodniczką w kategorii 14-lat okazała się Emilia Słabosz, która zdobyła w wyścigach indywidualnych 4 złote medale i tytuł Mistrzyni Śląska na dystansach 200m ,400m i 800mst dowolnym oraz 400m st. zmiennym.2 srebrne medale na dystansach 100m st. dowolnym i 200m st. zmiennym. Dodatkowo w sztafetach Emila zdobyła 1 złoty medal i 2 srebrne.

Jakub Walter w kategorii 15 lat wypływał 6 medali w konkurencjach indywidualnych.Trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium na dystansach : 100m ,200m stylem grzbietowym i 400m st dowolnym. 2 razy wywalczył srebrny medal na dystansach 100m st motylkowym i 1500m st. dowolnym oraz brązowy medal na dystansie 50m st grzbietowym.

Julia Volkert zdobyła 4 indywidualne medale: 2 srebrne na dystansie 200m i 400m st dowolnym oraz 2 brązowe medale na dystansie 50m i 100m st. dowolnym.

Alicja Pinkowicz wywalczyła 2 miejsce na dystansie 100m st grzbietowym i 3 miejsce na dystansie 200m st. grzbietowym.

Liwia Termin zajęła 3 miejsce na dystansie 100m st motylkowym.

Kacper Komorowski w kategorii 16-18 lat zdobył brązowy medal na dystansie 400m st. zmiennym.

SZTAFETY:

4x 50m st zmiennym mix - srebrny medal i 4x50 m st. dowolnym mix - brązowy medal. Skład: Górska, Pinkowicz, Jaworski, Walter.

4x 200m st. dowolnym - 3 miejsce. Skład: Górska, Pinkowicz, Cieślinska, Banaś.

4x200m st dowolnym i 4x 100 m st. zmiennym - tytuł Wicemistrzyń Śląska oraz 4x100m st. dowolnym - 3 miejsce. Skład: Volkert, Konecka, Termin, Słabosz.

4x 100 m st dowolnym - brązowy medal. Skład: Pakosiewicz, Lupa, Zięba, Sikora.