Kajakarka Karolina Naja (wychowanka MOSM Tychy, aktualnie AZS AWF Gorzów) zdobyła brązowy medal Igrzysk Europejskich Mińsk 2019!

Medal został wywalczony w rywalizacji K4 na 500 m - Polki płynęły w składzie: Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska oraz Helena Wiśniewska. Czas ekipy: 1:42.851. Lepsze okazały się Węgierki (1:41.526) oraz Białorusinki (1:41.654).

"To były wyjątkowe zawody, czasami z ekstremalnymi warunkami. Kończymy je utwierdzając się w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze w naszej kajakowej przygodzie, aby móc ścigać się z najlepszymi na tegorocznych Mistrzostwach Świata" - tak dziewczyny relacjonowały swój wyścig. Gratulujemy!

Chwilę po zdobyciu brązowego medalu, Karolina zajęła 4. miejsce w finale K2 na 200 m (czas: 45.771).

Natomiast Magda Stanny (MOSM Tychy) i Sylwia Szczerbińska zajęły 6. miejsce w finale C2 na 500 m - czas: 2:15.997.