Od 8-11 sierpnia 2019 roku na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy rozgrywane były Mistrzostwach Polski Juniorów w kajakarstwie oraz 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w których to imprezach startowali zawodnicy MOSM Tychy.

Z grona najstarszych zawodniczek MOSM z indywidualnym medalem z juniorskich MP wróciła Anna Mielnik, która w wyścigu kajaków na 200 m wywalczyła brązowy medal, do którego dołożyła jeszcze 9. miejsce na 500 m i siódmą lokatę na dystansie 1000 m.

Z brązowymi medalami MP wróciły z Bydgoszczy także członkinie kanadyjkowej dwójki: Sara Miernik i Julia Marucha (na zdjęciu po prawej). Tyskie dziewczęta brąz wywalczyły na dystansie 200 m, zaś na 500 m minęły metę jako piąte.

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży MOSM reprezentował Wojciech Waksmański. Zajął on 7. miejsce w C1 na 500 m oraz dziewiątą lokatę na dystansie dwa razy dłuższym.