Nasza niesamowita Karolina Naja nie zatrzymuje się i zdobywa kolejne medale! Tym razem tyszanka, wychowanka MOSM popisała się podczas mistrzostw świata w kajakarstwie, które odbyły się w węgierskim Szeged.

Nasza Karolina (na głównym zdjęciu po prawej) najpierw zdobyła srebro w K-2 na 500 m, gdzie startowała z Anną Puławską. Polki zanotowały czas 1:43.34 i o zaledwie 0,79 sek ustąpiły jedynie rywalkom z Białorusi. Co więcej - nasze reprezentantki zdobyły kwailifikację olimpijską Tokio 2020!

Dzień później tyszanka sięgnęła po brąz w K-4 na 500 m, gdzie tworzyła osadę z Anną Puławską, Katarzyną Kołodziejczyk oraz Heleną Wiśniewską. Czas Polek to 1:34.77, a minimalnie lepsze okazały się Węgierki i Białorusinki.

W mistrzostwach świata w Szeged wystartowała również druga wychowanka MOSM, która zajmuje się już również szkoleniem tyskich kajakarzy - Magda Stanny. W C-1 na 500 m nasza zawodniczka uplasowała się na wysokim 6. miejscu, osiągając życiówkę w decydującym wyścigu. Natomiast w C-1 na 5000 m Magda zajęła 12. miejsce.