Ostatni weekend przyniósł również spore sukcesy zawodników naszej sekcji pływackiej.

Najpierw w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Dziewcząt Open. MOSM Tychy w roczniku 2006 reprezentowały 2 zawodniczki: Vanessa Kędziora i Wiktoria Nowak.

Dwa złote medale i podwójny tytuł mistrzyni Śląska na dystansach 50m i 100m stylem motylkowym zdobyła Vanessa Kędziora - zawodniczka pani trener Barbary Baranowskiej. Vanessa wywalczyła także srebrny medal na dystansie 400m stylem zmiennym i brązowy medal na dystansie 100m stylem zmiennym.

Równocześnie w Gliwicach odbywały się także Mistrzostwa Śląska Dziewcząt rocznika 2008. Dziewczętom nie udało się stanąć na podium, ale znacząco poprawiły swoje rekordy życiowe. Drużynę reprezentowały: Natasza Kupczyk, Maja Dzik, Karolina Wilk, Tatiana Żychoń i Wiktoria Kikas.

***

W Gliwicach odbyły się również Mistrzostwa Śląska Open w Pływaniu Chłopców, podczas których zawodnik MOSM aż trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium!

Aleksander Ławniczek, bo o tym pływaku mowa, został trzykrotnym mistrza Śląska! Olek wywalczył złoto na dystansach: 50m, 100m i 200m stylem klasycznym.

Drużynę reprezentowali również: Sebastian Sondej, Kacper Kajdewicz, Wiktor Brejnak i Marcin Ryszka. Trenerem ekipy jest pani Barbara Baranowska.

Natomiast drużyna młodszych chłopców z rocznika 2008 także walczyła podczas Mistrzostw Śląska w Gliwicach. Chłopcy poprawili swoje rekordy życiowe. Skład zespołu: Kamil Mitręga, Kacper Zandek, Julian Ławniczak, Łukasz Sendacki i Szymon Pieprzyca.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich trenerom!