Rozpoczęły się rozgrywki w ramach Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar "Kinder" + Sport, organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz wojewódzkie związki piłki siatkowej. W mini siatkówce impreza ta jest traktowana jako mistrzostwa Śląska, a następnie - mistrzostwa Polski.

W rozgrywkach biorą udział zawodniczki i zawodnicy MOSM Tychy, głównie uczniowie klas sportowych Szkoł Podstawowej nr 10 w Tychach. Znakomicie spisały się dziewczęta - w każdej kategorii wiekowej okazały się najlepsze, wygrywając wszystkie swoje spotkania bez straty seta. Również młodzi siatkarze MOSM bardzo dobrze wypadli w tym turnieju zajmując czołowe miejsca w kategorii "dwójek" oraz "czwórek" i przeszli do kolejnego etapue w walce o mistrzostwo Śląska w mini siatkówce.

Młodzi adepci siatkówki są podopiecznymi trenerów Dawida Bobli, Tomasza Mazura, Krzysztofa Pałki i Jana Pisarzowskiego.

Warto dodać, że Szkoła Podstawowa nr 10 prowadzi obecnie nabór do klasy czwartej, sportowej o profilu siatkówka dziewcząt i chłopców. Szczegółowe informacje można uzyskać na szkolnej stronie internetowej lub u trenerów: Jan Pisarzowski tel. 694-823-911 (sekcja żeńska) oraz Marcin Nycz tel. 795-765-450 (sekcja męska).

źródło: LS / Twoje Tychy