Drużyna MOSM Tychy U-11 została mistrzami Śląska w koszykówce!

Turniej finałowy odbył się w sali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19, podczas którego rywalizowały drużyny STELA Cieszyn, MKS Dąbrowa Górnicza oraz gospodarze MOSM Tychy. Mogliśmy oglądać trzy szybkie i ciekawe pojedynki, gdzie zawodnicy zostawili mnóstwo sił, zaangażowania i ogromne ilości potu.

W pierwszym meczu tyszanie podejmowali rówieśników z Dąbrowy Gorniczej. Do połowy mecz nerwowy i wyrównany, natomiast druga połowa to dominacja naszego zespołu i wygrana 47:25.

Drugi mecz to mnóstwo zwrotów akcji, walka kosz za kosz i niesamowite emocje. Zmęczeni po pierwszym meczu dąbrowianie prawie przez cały mecz stawiali opór drużynie z Cieszyna, ale niestety w końcówce opadli z sił i przegrali 37:42.

Tym samym jasnym się stało, że ostatni mecz wyłoni Mistrza Śląska w kategorii wiekowej MU11. Tyszanie od pierwszej minuty zagrali zespołowo w ataku i agresywnie w obronie. To przyniosło skutek w postaci prowadzenia 27:13 do połowy. O trzeciej kwarcie zawodnicy z Cieszyna woleliby zapomnieć, a którą to kwartę nasi chłopcy wygrali 14:2. Ostatnia odsłona to czas zmienników i cały mecz kończy się wygraną MOSM Tychy 53:30.

Ta wygrana daje naszej drużynie tytuł Mistrza Śląska! Drugie miejsce dla STELA CIESZYN, a trzecie dla MKS Dąbrowa Górnicza.

Wszystkim zespołom dziękujemy za cały sezon zmagań i serdecznie gratulujemy sukcesu!