Powoli dobiega końca sezon kajakowy. Do rozegrania pozostało jeszcze kilka regat ogólnopolskich i regionalnych, w tym październikowy Puchar Polski Południowej w Katowicach.

W miniony weekend w Sztumie, juniorzy rywalizowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie. Startowali w nich również kajakarze MOSM Tychy, pod wodzą trenera Marka Stannego.

Wśród juniorów młodszych bardzo dobrze spisał się Wojciech Mielnik, który zdobył brązowy medal na dystansie 16 km, a w tej samej konkurencji Jakub Kwaśniewicz, pomimo wypadnięcia i ponownego wejścia do kajaka, wywalczył 25. miejsce.

Na dłuższym dystansie – 19 km – płynął Wojciech Waksmański, który ukończył zawody na 6. miejscu.

Na koniec zawodów osada MOSM Tychy w składzie Oskar Waksmański i Karol Szczepanek wywalczyli wysokie, 4. miejsce na dystansie 16 km i co warto podkreślić – wśród zawodników o rok starszych.

źródło: Leszek Sobieraj / "Twoje Tychy"