W ostatni weekend w Katowicach odbył się XIV Ogólnopolski Memoriał im. Jana Czaji, a na początku października młodzi zapaśnicy MOSM Tychy wzięli udział w I Turnieju o Ziemię Krapkowic. Z obu tych zawodów tyszanie przywieźli medale!

W XIV Ogólnopolskim Memoriale im. Jana Czaji udział wzięło 170 zawodników z 11 klubów z całej Polski. Podopieczni trenera Marka Juźwika, którzy na co dzień trenują styl wolny, nie mieli problemu, by walczyć w stylu klasycznym i zdobyć dwa cenne medale.

Tomasz Prorok w walce finałowej pewnie pokonał przez przewagę techniczną 8:0 przeciwnika z ZKS Radomsko i zdobył złoto.

Natomiast Tymon Wieczorek w zaciętej walce finałowej musiał uznać wyższość gospodarza turnieju i wrócił do domu ze srebrem.

Tuż za podium znalazł się Adam Socha, który w walce o trzecie miejsce uległ zawodnikowi Olimpijczyka Radom. Natomiast Filip Tomaszewski zajął w turnieju piąte miejsce, ale doświadczenie, które zdobył podczas zawodów, już niedługo z pewnością zaprocentuje.

***

Dodajmy jeszcze, że zawodnicy MOSM Tychy w I Turnieju o Ziemię Krapkowic zdobyli łącznie sześć medali:
- Adam Socha złoto,
- Tymon Wieczorek srebro,
- Kacper Sitek srebro,
- Tomasz Prorok brąz,
- Filip Tomaszewski brąz,
- Kamil Sitek brąz.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi Markowi Juźwiakowi!

Poniżej zdjęcie z zawodów z Krapkowic, a jeszcze niżej - galerią zdjęć z XIV Ogólnopolskiego Memoriału im. Jana Czai w Katowicach, źródło: FB Zapasy Tychy.