W Dąbrowie Górniczej rozegrano Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. W zawodach startowały uczennice i uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach, z roczników 2008 i 2007.

Drużyna chłopców w składzie: Julian Ławniczak, Łukasz Sendacki, Kamil Mitręga, Piotr Gembala, Tymoteusz Stala, Piotr Dominik, Błażej Wiater i Krystian Kupczyk okazała się najlepsza w województwie, wyprzedzając o jeden punkt ekipę z Siemianowic Śląskich i o cztery punkty drużynę z Radlina.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natasza Kupczyk, Karolina Wilk, Maja Dzik, Tatiana Żychoń, Natalia Brożek, Hanna Miernik, Kinga Cichoń i Wiktoria Kikas i po wyrównanej walce zajęły drugie miejsce za ekipą Dąbrowy Górniczej. Na trzecim stopniu podium stanęły pływaczki z Gliwic. Opiekunami tyskiej ekipy były trenerki Justyna Andrzejewska i Aleksandra Radek.

Z kolei na Krytej Pływalni w Tychach odbył się 14. Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika w ramach Parapływackiego Grand Prix Polski. Warto przypomnieć, że pierwszą edycję mitingu rozegrano na  basenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19, ponieważ Maciek był  jednym z najwybitniejszych absolwentów tej szkoły.

Ekipa „dziewiętnastki” i MOSM, pod opieką obu trenerek, zdobyła 53 medale: 13 złotych, 16 srebrnych oraz 24 brązowe. Tychy reprezentowali: Vanessa Wosztal, Martyna Satława, Aleksandra Szojda, Wiktoria Kikas, Zuzanna Żerdka, Lena Ponińska, Julia Musialska, Michalina Ulman, Tatiana Żychoń, Natasza Kupczyk, Maja Peterko, Maja Dzik, Karolina Wilk, Natalia Brożek, Kamila Jendrysko, Hanna Miernik, Paweł Radek, Błażej Danielczyk, Kacper Szczurek,  Daniel Maruszczyk, Jan Hyrnik, Julian Ławniczak, Łukasz Sendacki, Kamil Mitręga, Piotr Gembala,  Tymoteusz Stala, Nikodem Walter, Błażej Wiater, Krystian Kupczyk, Piotr Dominik.

W zawodach wystartował m.in. wychowanek MOSM Jakub Walter, obecnie pływak Unii Oświęcim. Okazał się najlepszy podczas memoriałowego wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. W lipcu tego roku był uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów w Rzymie.

Na zdjęciu: Złota drużyna chłopców, którzy wygrali Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym z trenerkami – Justyną Andrzejewską i Aleksandrą Radek.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl