Bardzo dobrze w drugim w tym roku Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w tenisie stołowym spisały się zawodniczki MOSM Tychy - Ola Brzoza (SP nr 40) sięgnęła po srebrny, a Justyna Zbijowska (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna) po brązowy medal w kategorii żakiń.

Problem w tym, że w pojedynku o wejście do finału spotkały się obie tyskie zawodniczki. Lepiej zagrała Ola i to ona w finale musiała uznać wyższość Natalii Wszołek z Tarnowskich Gór. Z kolei Justyna, aby stanąć na podium, musiała wygrać z Lilianą Nowak z AZS Częstochowa. Stoczyła trudną, pięciosetową walkę i wygrała!

- Widząc bardzo dobrą grę naszych dziewczyn, postanowiłem w kolejnych zawodach zapisać je do wyższych kategorii wiekowych - do grupy młodzików i kadetów - mówi trener Bogusław Nowak. - Na zawody z powodu choroby nie pojechała Ola, natomiast świetnie spisała się Justyna, zajmując w kat. młodziczek 5. miejsce w gronie 33 starszych o trzy lata tenisistek. Z kolei w kadetkach, jako najmłodsza sprawiła sporą niespodziankę, bo wśród starszych o 4 lata 29 zawodniczek była dziewiąta. Żałuję jedynie, że dziewczyny nie mogą częściej chodzić na treningi. Justyna uczy się w Szkole Muzycznej i od poniedziałku do czwartku kończy zajęcia ok. godz. 20. Ma tylko jeden trening tygodniowo. W ogóle od sierpnia tego roku na 89 treningów Ola była 12 razy, a Justyna 15. Zastanawiam się co by było, gdyby jak inni trenowały trzy razy w tygodniu?

źródło: LS / "Twoje Tychy"