Mistrzynie Śląska młodziczek młodszych - szczypiornistki MOSM Tychy wezmą udział w 37. Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Lajkonik Cup.

Turniej rozgrywany w Krakowie to jedne z najbardziej prestiżowych młodzieżowych rozgrywek w Polsce. Organizatorzy zapraszają do nich najlepsze zespoły i co roku rywalizacja stoi na bardzo wysokim poziomie.

W tym roku turniej odbywa się w sześciu kategoriach (po trzy wśród dziewcząt i chłopców). Tyszanki zagrają w kategorii z rocznika 2003, w której weźmie udział 12 zespołów. W grupie eliminacyjnej podopieczne trenera Stanisława Loski zmierzą się w sobotę z MTS Kwidzyn (godz. 13:35) oraz z UKS Sęp Wilczyska (16:05). W niedzielę odbędą się mecze drugiej fazy grupowej (trzy spotkania), a decydujące spotkania zostały zaplanowane na poniedziałek.

W tym miejscu warto przypomnieć, że piłkarki ręczne MOSM Tychy dwukrotnie triumfowały w Lajkonik Cup. Ostatni raz w 2010 roku (zawodniczki z rocznika 1997), a wcześniej w ... 1986 roku (zawodniczki z rocznika 1971).

Polecamy stronę turnieju (TUTAJ), a naszym dziewczynom życzymy samych zwycięstw i trzeciego zwycięstwa klubu w Lajkonik Cup!