Znakomicie spisały się zawodniczki i zawodniczy MOSM Tychy podczas rozegranych w Katowicach pięściarskich mistrzostw Śląska młodzików, młodziczek, kadetek, juniorek i seniorek. Ekipa MOSM, pod wodzą trenera Ryszarda Dziopy wróciła z sześcioma medalami.

Laura Wiatr w kategorii 50 kg zdobyła wicemistrzostwo Śląska, przegrywając w finale z Kornelią Pulchny (Jawor Team Jaworzno). Na najwyższym stopniu podium zakończyła rywalizację w lat. 54 kg (kadetek) Maria Simka, pokonując w finałowym pojedynku Niną Pydzik (Kleofas 06 Katowice/AZS AWF Katowice). Złoty medal zdobyła także Paulina Wróbel w kat. 66 kg (juniorek), która pokusiła się o sporą niespodziankę, wygrywając w finale z mistrzynią Polski i reprezentantką kraju Mileną Mandziej (KS Garda Gierałtowice).

Ponadto MOSM Tychy reprezentowali młodzi pięściarze, którzy także sięgnęli po mistrzowskie krążki. Borys Kwiatkowski (75 kg) wywalczył wicemistrzostwo, a brązowe medale zdobyli Franciszek Kryta i Brajan Kania. Dodajmy, iż juniorzy MOSM Mateusz Wiatr i Jakub Targiel stoczyli towarzyskie pojedynki z zawodnikami z Malty.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl