To był intensywny weekend dla sekcji zapaśniczej MOSM Tychy.

W Suwałkach odbyła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapsach kobiet. Nasze kadetki ukończyły zmagania z jednym medalem. Trzecie miejsce i brązowy medal w kat. 40 kg wywalczyła Julita Kucharek (na głównym zdjęciu). Natomiast Julia Mentelska w mocno obsadzonej kat. 61 kg zajęła wysokie 8. miejsce.

W tym samym czasie w miejsowości Novy Jicin (Czechy) odbył się Memoriał Miroslava Resla. W mocno obsadzonym turnieju, w którym ti udział wzięło ponad 280 zawodniczek i zawodników z Mołdawii, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Węgier, Polski i Czech, MOSM Tychy reprezentowało 11 sportowców. Brązowy medal w kat. 70 kg wywalczył Adam Socha. Bliski podium był Bradley Kowalski, który ostatecznie zajął 4. miejsce. Reszta zawodników po bardzo wyrównanych, ciężkich walkach przywiozła kolejne cenne doświadczenie, które na pewno przyda się na następnych zawodach.