Nasza pływaczka Hanna Miernik zdobyła tytuł wicemistrzyni Śląska na dystansie 400 m stylem zmiennym oraz brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym. Gratulujemy!

Gratulacje również dla sztafety z rocznika 2007 w składzie: Natalia Brożek, Hania Miernik, Błażej Wiater i Piotr Dominik, która wywalczyła 3. miejsce!

***

Natomiast w dniach 11-12 czerwca w Oświęcimiu odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-letnich. W zawodach strefowych, które obejmowały województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie wystartowało prawie 200 zawodników.

W tyskiej ekipie znaleźli się: Michalina Ulman, Lena Ponińska, Zuzanna Żerdka, Vanessa Wosztal, Aleksandra Szojda, Jan Hyrnik, Daniel Maruszczyk, Paweł Radek i Kacper Szczurek.

Najlepiej spisał się Jan Hyrnik zajmując 5. miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym i 7. miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym.

Wśród najlepszych zawodniczek znalazła się również Michalina Ulman zajmując 7. miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym.

Zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe, zacięcie walcząc na wszystkich dystansach.

W klasyfikacji drużynowej drużyna MOSM Tychy zajęła ostatecznie 8. miejsce na 31 sklasyfikowanych klubów. Gratulujemy zawodnikom i trenerkom: paniom Justynie Andrzejewskiej i Aleksandrze Radek.