W dniach 30-31 lipca, w miejscowości Góra, odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce plażowej. Zawodniczki MOSM Tychy: Nicole Gucwa oraz Nadia Okońska zajęły kapitalne 6. miejsce!

Do zawodów przystąpiło 16 najlepszych par z całego kraju. Nasze zawodniczki w pierwszej rundzie trafiły na silną drużynę z Łaska (mistrz województwa łódzkiego), z którą niestety przegrały. By utrzymać się w turnieju, musiały wychodzić zwycięsko w kolejnych meczach. To się udało! Wygrały 3 kolejne mecze, gwarantując sobie grę w kolejnym dniu w najlepszej szóstce turnieju.

W meczu o wejście do półfinału dziewczyny znów trafiły na świetną parę z Łaska, która okazała się późniejszymi mistrzyniami Polski. Natomiast w meczu o 5. miejsce niestety uległy parze z Warszawy, kończąc tym samym cały turniej finałowy na bardzo wysokim, 6. miejscu.

Należy nadmienić, że to dopiero drugi rok, kiedy Nicole i Nadia rywalizują na piasku, na którym to gra zdecydowanie różni się od hali. Wcześniejszy sukces, jakim był medal mistrzostw Śląska, już był ogromnym wyczynem i niespodzianką, awans do finałów mistrzostw Polski prawdziwą petardą wywalczoną w Kołobrzegu, a wynik końcowy - 6. miejsce - realizacją ogromnych marzeń!

Zawodniczki oraz trener Ewelina Wodo dziękują wszystkim osobom, które dołożyły cegiełkę do tego sukcesu - od trenera kadry Śląska, rodzicom, kibicom i innym zawodniczkom i zawodnikom z zaprzyjaźnionych klubów.

Dziewczyny - wykonałyście ogrom dobrej i ciężkiej pracy, żeby znaleźć się w tym miejscu. Zasłużyłyście! Jesteśmy z Was dumni!