Tyszanka, wychowanka MOSM Tychy Karolina Naja wraz z koleżankami wywalczyła dwa złote medale kajakarskich mistrzostw świata, które odbyły się w Kanadzie!

W sobotnie popołudnie w kanadyjskim Halifax polska sztafeta w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto, z czasem 1:30.70 zwyciężyła w „czwórce” na dystansie 500 metrów. Polska sztafeta wyprzedziła o dwie długości łodzi Australijki, a trzecie na mecie były reprezentantki Meksyku.

Natomiast w niedzielę tyszanka do złota w K4 dołożyła kolejny krążek z najcenniejszego kruszcu. Karolina wraz z Anną Puławską nie miały sobie równych w rywalizacji „dwójek” na dystansie 500 metrów! Tym razem wyprzedziły Niemki oraz Belgijki.

Jeszcze nigdy w historii na jednych mistrzostwach świata polskie kajakarki nie zdobyły dwóch złotych medali. Co więcej - Karolina Naja jako jedyna polska kajakarka w historii ma w dorobku 3 złote medale mistrzostw świata, bo jedno złoto zdobyła również w Moskwie w 2014 roku!

Przypomnijmy, że wychowanka trenerów Magdy i Marka Stannych ma na swoim koncie również cztery medale olimpijskie na trzech różnych igrzyskach: jeden srebrny i trzy brązowe.

Poza medalami igrzysk olimpijskich Karolina Naja zdobyła już 14 medali mistrzostw świata i 10 medali mistrzostw Europy.

GRATULUJEMY!

źródło: tychy.pl / asta24.pl