To jest fantastyczny sierpień dla Karoliny Naji - wychowanka MOSM Tychy do dwóch złotych medali kajakarskich mistrzostw świata, w ten weekend dorzuciła również dwa złote medale mistrzostw Europy, które odbyły się w Monachium!

Identycznie jak podczas MŚ w Kanadzie, również podczas ME w Monachium Karolina sięgnęła po tytuły mistrzowskie w K2 oraz K4 na 500 metrów. Nie zmienił się również skład osad, które razem z Karoliną zdobyły tytuły mistrzowskie.

Najpierw w sobotę w K2 Karolina oraz Anna Puławska wygrały wyścig z czasem 1:41.418. Drugie były Belgijki, trzcie Niemki.

Natomiast w niedzielę w K4 osada w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto z czasem 1:35.251 i ze sporą przewagą pokonała Dunki oraz Węgierki.

Tym samym kolekcja medali Karoliny Naji rangi mistrzostw Europy wynosi już 12, w tym 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy. GRATULUJEMY!

W mistrzostwch Europy w Monachium wystartowała również inna wychowanka MOSM Tychy - Magda Stanny. W finale C2 na 200 metrów zajęła 7. miejsce, a wyścig C1 na 5000 metrów ukończyła na bardzo wysokim, 5. miejscu. Również gratulujemy!