Po raz kolejny w czeskiej Ostrawie odbyły się halowe mistrzostwa województwa śląskiego w lekkoatletyce w trzech kategoriach wiekowych. W imprezie wystąpiło kilkoro reprezentantów królowej sportu z MOSM Tychy, którzy zdobyli 6 medali.

I tak:
- Roksana Gaj wygrała bieg na 2000 m - na zdjęciu w środku ze złotym medalem,
- Mateusz Misterek wygrał konkurs trójskoku, a w skoku w dal zajął miejsce drugie,
- Bartłomiej Wilk wywalczył srebrny medal w biegu 2000 m,
- srebro zdobyła również Magdalena Wilk w biegu na 3000 m,
- Karolina Kozik przebiegła dystans 1500 m w czasie 4,57,51 sek - za osiągnięty wynik otrzymała srebrny krążek.

Nadto tuż za podium rywalizację w biegu na 1500 m (4. miejsce) zakończył Artur Bizoń. Na uwagę zasługuje także start Tomasza Lubowieckiego w kategorii juniora młodszego. Zawodnik MOSM awansował do finału biegu sprinterskiego na 60 m (7. miejsce - najlepszy jego wynik). Start na dystansie 200 m dał Lubowieckiemu za to satysfakcję z poprawy 15-letniego rekordu klubu MOSM Tychy.