W hali MOSiR rozegrano Finał Wojewódzki o Puchar Śląska w minikoszykówce chłopców (rocznik 2006 i młodsi).

W turnieju wzięły udział trzy najlepsze zespoły woj. śląskiego: Stela Cieszyn, MKS MOS Katowice oraz prowadzony przez trenera Jarosława Rakowskiego zwycięzca rundy zasadniczej - MOSM I Tychy.

Zawody rozpoczęły się od wyrównanego pojedynku MOSM z Cieszynem, który 36:33 (4:9, 12:4, 6:9, 14:11) wygrali tyszanie. W kolejnym meczu wygrał MKS MOS Katowice, pokonując ekipę z Cieszyna 35:31 (4:12, 12:6, 8:12, 7:5) i po tym spotkaniu wiadomo było, że złoto przypadnie zwycięzcy ostatniego pojedynku MOSM Tychy - MKS MOS Katowice.

Tyski zespół wygrał pierwszą kwartę 16:10, jednak w drugiej do głosu doszli rywale i wykorzystując błędy zawodników MOSM objęli prowadzenie 22:18. Na początku trzeciej kwarty tyszanie zerwali się do walki, ale ostatecznie lepszy okazał się zespół z Katowic, wygrywając 45:32 (16:10, 2:12, 7:8, 7:15).

Wśród wyróżnionych graczy turnieju znalazł się zawodnik MOSM Tychy Konrad Październy, zdobywca 27 punktów. Oprócz niego najwięcej punktów zdobyli: Wiktor Czyżewski 12, Radosław Waluscha 9, Michał Sawa 6, Błażej Damek 4, Mateusz Budzicz 4, a do sukcesu przyczynili się wszyscy zawodnicy biorący udział w całym cyklu rozgrywek: Igor Górzkowski, Jan Forfecki, Jan Iżak, Filip Kłap, Bartosz Motyka, Szymon Wadas, Artur Wiśniewski oraz wychowankowie trenera Wojciecha Majcherowicza - Roch Anczykowski, Kacper Gardynik oraz wspomniany Wiktor Czyżewski. W zespole wystąpili ponadto Kacper Kochanowski, Dawid Libecki i Kacper Szczyglewski.

źródło: KOR / "Twoje Tychy"