W Lublinie rozegrano Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15-lat. Startowało prawie 500 zawodników z całej Polski. Z tyskiej ekipy najlepiej spisał się Dawid Wiekiera, podopieczny Aleksandry Radek.

Dawid wywalczył srebrny medal na dystansie 200 m st. klasycznym ze znakomitym czasem 2.24,06, na dystansie 100 m st. klasycznym był czwarty, tracąc do medalu zaledwie 0,07 sekundy , a na 50 m st. klasycznym zajął 5 miejsce.

Ponadto 7. miejsce w finale 50 m st. dowolnym wywalczył Kacper Pawlik, a Wiktoria Niemczyk na 200 m st. motylkowym była 10. w finałowym wyścigu. W finale B 200m st. grzbietowym walczyła Aleksandra Zając, zajmując ostatecznie 20 miejsce.

Bardzo dobrze spisała się sztafeta chłopców na dystansie 4x100 m st. zmiennym, zajmując szóste miejsce w Polsce. Pływacy MOSM Tychy płynęli w składzie: Jakub Sendacki, Dawid Wiekiera, Alan Walter i Kacper Pawlik.

źródło: LS / "Twoje Tychy"